Testler

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek?

Aradığınız kişi şu anda meşgul ne demek? sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir.” Aradığınız kişi meşgul sinyal sesinden sonra..” ifadesi; telefon ile birini aradığınızda, aradığınız kişinin hattının meşgul olduğunu gösterir. Ulaşmaya çalıştığınız kişinin o anda bir başka kişi ile görüşmekte olduğunu veya müsait olmadığını belirtir. Beklemeniz ve daha sonra tekrar denemeniz gerektiği anlamına gelir. 

Aradığınız Kişi Telefona Cevap Veremiyor Ne Anlama Gelir

“Aradığınız kişi telefona cevap veremiyor” mesajı; birisini telefon ile arayıp ulaşamadığınız durumlarda, aradığınız kişinin o an telefona cevap veremediğini belirten bir mesajdır. Bu durumda, ulaşmaya çalıştığınız kişi aramaya yanıt veremiyor olabilir. Meşgul, telefonu kapalı veya hat çekmeyen bir bölgede olabilir. Aradığınız kişi meşgul olduğu durumda  geri dönüş yapmasını bekleyebilir veya daha sonra tekrar arayabilirsiniz.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Anlama Gelir?

“Aradığınız kişi şu anda meşgul” mesajı, genellikle telefon araması yaparken, aradığınız kişinin meşgul olduğunu ve çağrınıza cevap veremediğini belirten bir otomatik yanıttır. 

Birisini aradığınızda karşınızdaki operatör size “Aradığınız Kişi Şu Anda Telefona Cevap Veremiyor” diye cevap veriyorsa bunun birkaç nedeni olabilir;

  • Aradığınız kişi başka bir görüşme yapıyor olabilir.
  • Aradığınız kişi telefonu çekmeyen bir yerde olabilir.
  • Aradığınız kişinin telefonu kapalı veya uçuş modunda olabilir.
  • Aradığınız kişi sizi engellemiş olabilir.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Engellendim Mi?

Aradığınız kişide telefon çalmadan “aradığınız kişi şu anda meşgul” diye bir sesle karşılaşıyorsanız yüksek ihtimalle engellemiş olabilirsiniz. Engellenip engellenmediğinizi kesin olarak anlamak için bir yol var. Farklı bir numara üzerinden o kişiyi arayın, eğer telefon çalarsa sizi engellemiştir. Eğer çalmıyorsa telefonu kapalıdır veya başka birisiyle görüşüyordur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.