Teknoloji İnternet

Study Stream Ders Çalışma Sitesi

Evlere kapalı kalan kişiler verimliliklerini korumak için çalışmalarını bir yandan sürdürmektedir. İşte ihtiyaç duyulan toplu çalışma ortamını study stream ders çalışma odaları sunmaktadır. Öğrenciler açısından değerlendirildiğinde, belirli bir ders çalışma ortamının olması kişinin çalışma şevkini oluşturmaktadır. Bu nedenle zoom toplu ders çalışma odaları yoğun ilgi görmektedir.

internetten beraber ders çalışmak
internetten beraber ders çalışmak

Study Stream Nedir?

Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen servis aracılığıyla, study stream zoom toplantıları üzerinde toplu bir şekilde ders çalışılmaktadır. Bu odalarda ders çalışan kişilerin yalnızca kameraları açılmaktadır ve ses gitmemektedir. Bu sayede çalışırken karşısında birisini görmek isteyen kişiler sanal da olsa bir araya gelmektedir. Ayrıca çoğu kullanıcı sosyal medya kullanıcı isimlerini zoom ismi olarak ekrana yazmaktadır. Böylelikle ders çalışan veya bireysel çalışmalarını sürdüren diğer kişilerle tanışma fırsatı elde edilmektedir.

Verimliliğini arttırmak isteyen öğrenciler son zamanlarda beraber ders çalışma etkinliklerine katılmaktadır. Nitekim birçok eğitim içeriği üreticisi de Twitch, YouTube gibi kanallar üzerinde ders çalışma yayınları yapmaktadır. Bu yayınlar ile canlı yayında pomodoro çalışması yapılmaktadır.

Study Stream Nasıl Kullanılır? 

Study Stream giriş yapmak için resmi www.studystream.live web sitesi kullanılmalıdır. Bu site aracılığıyla güncel toplu ders çalışma odaları duyurulmaktadır. Hali hazırda “focus rooms” olarak bahsedilen bu kanallar zoom üzerinde yer alan 1000 kişilik odalardır. Bu odalara giriş yapmak için doğrudan aktif kanallar tercih edilebilmektedir. Ancak Study Stream kanallarına giriş yapmak için ayrıca bilgisayarda Zoom programı kurulu olmalıdır. Tabi Zoom’un kurulu olduğu cep telefonu, tablet gibi cihazlardan da kanallara giriş yapılabilmektedir. Yeter ki kanala giriş linki ve zoom üyeliği hazır bulunsun.

Study Stream Birlikte Ders Çalışma Siteleri

Study Stream Birlikte Çalışma Siteleri, birlikte ders çalışma sitesi olarak öne çıkan online bir platformdur. Study Stream üzerinde öğrenciler, gruplar halinde ders çalışabilir, soruları tartışabilir ve birbirlerine destek olabilirler. Study Stream, kullanıcıların birlikte çalışabilecekleri sanal çalışma odaları sağlar ve öğrencilere etkili bir şekilde işbirliği yapma ve öğrenme imkanı sunar. Bu platform, öğrencilerin ders çalışma süreçlerini kolaylaştırırken, aynı zamanda sosyal etkileşimi teşvik eder ve öğrenmeyi daha keyifli hale getirir. Study Stream, öğrencilere ders çalışma deneyimlerini geliştirmeleri ve başarılarını artırmaları için güvenilir bir çevrimiçi kaynak sunar.

Study Stream Kullananlar ve Yorumları

Study Stream kullananlar genellikle üniversite sınavına hazırlanan veya üniversitede bireysel olarak kendini geliştiren kişilerdir. Bu kişilerin genel olarak ortak yönü çalışmalarını yalnız sürdürmekten bunalmış olmalarıdır. Özellikle koronavirüs karantinası boyunca gençler sosyalleşme açısından eksik kalmışlardır. Bu nedenle kullanıcıların hemen hepsi servisi kullanmaktan memnundur.

study stream zoom
study stream zoom

Study Stream Ücretli Mi?

Study Stream etkin bir şekilde çalışma yapmak isteyenlere ücretli üyelik hizmeti vermektedir. Ancak servis yöneticileri ücretsiz kullanımın daimi olacağını taahhüt etmektedir. Fakat her gün yoğunlaşan çalışma odalarında toplu bir şekilde yer almak için sıra beklenmekte veya boş oda bulunamamaktadır. Bunu yaşamak istemeyen kişiler ücretli üyelik alarak odalara rahatlıkla giriş yapabilmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.