TeknolojiYaşam

Temizlik Süpürge Robotu İncelemesi

Temizlik Süpürge Robotu İncelemesi

Temizlik işini kolaylaştıran süpürge robotlar günümüzde çok fazla evde yer almaya başladı. Özellikle belirli modlarla yavaş ancak etkili bir şekilde evdeki toz ve pislikleri toplayan bu ürünler, erişilebilir fiyatları ile tüketiciler tarafından da kabul görmekte. Temizlik için tercih edilen pratik robotlar, kuru veya ıslak süpürme özelliğine sahip olmakla beraber ayrıca evdeki köşe ve kenarlık boyunca yer alan pislikleri de süpürmektedir.

Genellikle yurt dışı menşeili firmaların ürünlerinin tercih edildiği bu yeni ürün grubu tüketici talebinin artmasıyla beraber yerli ürünlerin de üretilmesine ön ayak oldu. Yerli temizlik robotu almak isteyenler kurumsal Türk firmalarından robot süpürge alabilmekteler. Ancak yerli veya yabancı menşeili fark etmeksizin kendi süpüren süpürgeler ülkemizde teknik destek ağına sahip bir şekilde satılmaktadır.

Temizlik Robotu
Temizlik Robotu

Temizlik Robotu Neden Kullanılır?

Halı kullanımı bir evin toz toplamasını engelleyen bir unsur olarak görülmektedir. Hatta halı kullanılmayan zeminlerde sürekli toz görülmesinin halılar ile ilişkilendirilmesi yapılmaktadır. Fakat yalın bir zeminde toz görülmesinin sebebi hali hazırda evde bulunan toz ve yün parçalarının daha rahat diğer eşyaların altından uçuşarak eve dağılmasından ileri gelir. Temizlik konusunda hassas olanların düzenli olarak toz alması bu sebeptendir. 

Süpürge robotlar yapı itibariyle sürekli olarak evde dolaşarak tozların birikmesini engellemekte hatta kanepe, kitaplık, yatak gibi eşyaların altına girerek oradaki tozlarında temizlenmesini sağlamaktadır. Ancak bu robotların rahat çalışması için ev üzerinde gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Çok fazla alçak olan eşyalar bu robotların çalışmasını engelleyebilmektedir. Ancak yalnızca halı veya koridor temizliğinde tercih edilecekse akıllı temizlik robotu kullanılabilir bir üründür. 

Temizlik robotları şarjlı ürünlerdir. Yüksek çekiş gücü sunabilen bazı modeller temizlik açısından verimli bir işçilik çıkarmaktadır ancak şarjının hızlı bir şekilde tükenmesi sebebiyle temizlik yarım kalmaktadır. Çok fazla büyük alanlarda sürekli bu robotları kullanmak elverişli olmayabilir. O yüzden oturma odaları, mutfak, salon, çocuk odası gibi daha çok ev içi kullanım veya büro gibi özel ofislerde akıllı süpürge kullanımı yapılmaktadır.

Süpürge Robot Modelleri ve Kullananların Yorumları

Ülkemizde son yıllarda merak edilen ve kullanıcı sayısı artmış olan temizlik robotları herkes üzerinde aynı etkiyi bırakmayabilir. Bu ürünlerin ana mantığı yüksek watt gücünde çalışan temizlik süpürgeleri gibi değil daha çok eve dağılmış olan pisliklerin temizlenmesi yönündedir.

Süpürge robot kullananlar temel olarak ürünlerin verimli bir şekilde çalıştığından bahsetmektedirler. Ancak şarj konusunda sürekli olarak kullanım isteyen kullanıcıları tatmin etmemektedir. Fakat ürünler kendilerini şarj edebildikleri için akşamdan sabaha veya gün içerisinde ev boşken bu robotu ayarlayarak temizliğin tamamlanması sağlanabilir. 

Süpürge Robot Fiyatları Ne Kadar?

Robot süpürgeler kullanımları itibariyle yoğun işlerde tercih edilecek ürünler değillerdir. Ancak sürekli olarak toz toplayan evlerde tercih edilebilirler. Böylelikle az eşyalı zeminlerde veya ofislerde, gün içi hareketlilikle taşınan toz birikintileri aynı gün temizlenmektedir. Süpürge robot fiyatları orta sınıf bir tüketici için yüksek gelebilir. Ancak zaman kazandırması sebebiyle bu ürünler tercih edilebilirlerdir. Temizlik robotları fiyatları günümüzde 1800 TL’den başlamaktadır ancak ortalama bir robot almak istendiğinde 3000 – 3500 TL gözden çıkarılmalıdır.

Robot Süpürge Yorumları
Robot Süpürge Yorumları

Bir önceki yazımız olan İşlemci – Ekran Kartı Darboğaz Nedir? Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde Bottleneck Calculator Darboğaz Testi, darboğaz ve darboğaz nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün