Mobil Teknoloji

Xiaomi Mi Home Uygulaması Nedir?

Xiaomi markası çeşitli ürün grupları ile kullanıcılarının tüm ev elektroniği ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Özellikle yeni teknoloji ürün gruplarında karşımıza çıkan güncel modelleri Mi Home Uygulaması üzerinden erişilebilir kılmakta ve ev eşyalarında “nesnelerin interneti (IoT)” teknolojisini son tüketicilere sunmaktadır.

Mi home uygulaması ürünler üzerinde uzaktan yönetilme imkanı sağlamaktadır. Bu süreçte marka tüm ürünlerini evrensel olarak kullanılabilir bir şekilde üretmektedir. Böylece ürünlerin kullanılacağı ülkede herhangi bir donanımsal yoksunluğa maruz kalmasının önüne geçerek, dünya genelinde çalışabilen cihazlar satmaktadır.

Mi Home Uygulaması
Mi Home Uygulaması

Mi Home Uygulaması Nasıl Kullanılır

Günümüzde Xiaomi Mi Home uyumlu cihazlar ülkemizde de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle Xiaomi Mija Home güvenlik kamerası, Xiaomi Wifi Pro sinyal güçlendirici, Xiaomi Mi Robot süpürge ürünleri hemen herkes tarafından bilinmektedir. Ayrıca yurt dışından getirilebilen Xiaomi ürünleri de yine sorunsuz bir şekilde ülkemizde kullanılabilmektedir. Ancak gümrük vergisi gibi ek ödemeler ilk kullanım öncesi talep edilmektedir.

Mi home uygulaması aracılığıyla evdeki tüm Xiaomi markalı ürünlere erişilebilir ve aynı anda görev emri verilebilmektedir. İlk kurulum sırasında ürünlerin belirli bir süre tam bağlantı sağlaması için birkaç dakikalık bir süre gerekmektedir. Daha sonraki kullanımlarda ise ürün otomatik olarak uygulama üzerinden erişilebilir olmaktadır. Temizlik robotu, su ısıtıcı, güvenlik kamerası gibi çeşitli ürünlerin tüm ayarları yine uygulama üzerinden yapılmaktadır. 

Mi Home Uygulaması İndir
Mi Home Uygulaması İndir

Mi Home Uygulaması Kurulumu

Mi home uygulaması kurulumu tüm kullanıcılar için erişilebilir olması adına sade bir arayüz ile gelmektedir. Ürünün kullanımı için öncelikle bir Xiaomi hesabı edinilmelidir. Xiaomi hesabının açılmasının ardından uygulama ilk kurulumda temel ev özelliklerinin girilmesini talep etmektedir. Oda ve ev özelliklerinin tamamlanmasının ardından evdeki erişilebilir ürünlere ulaşmak için bluetooth üzerinden bağlantı kurulmaktadır.

Mi Home Nereden İndirilebilir? 

Mi home uygulaması indirmek için resmi uygulama marketleri tercih edilmelidir. Xiaomi ev uygulaması AppStore ve PlayStore üzerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ayrıca ürünün kendi sitesinde de gerekli kurulum dosyaları yer almaktadır fakat güncel mi home aplikasyonu marketlerden indirilebilmektedir.

Mi Home Farklı Marka Telefonlara Kurulabilir Mi?

Xiaomi mi home kullanmak için Xiaomi marka cep telefonuna sahip olunması gerekmemektedir. Güncel farklı marka akıllı telefonlara rahatlıkla Xiaomi uygulaması indirilebilmektedir. Ancak telefonun sahip olduğu yazılım sistemine uygun marketten kurulumu yapılmalıdır. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.