Teknoloji

Nvidia GeForce GTX 1070 Ti Piyasaya Çıktı

Oyun severlerin yüksek fps almak için bilgisayarlarını toplarken dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi ekran kartı. Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren NVIDIA GeForce GTX 10xx Serisi ekran kartları içlerinde barındırdıkları yeni PASCAL mimarisi ile oyunlarda yüksek performanslar ortaya çıkartırken aynı zamanda düşük güç tüketimine de olanak sağlıyor. Geçtiğimiz haftalarda NVIDIA çıkartmış oluduğu GeForce GTX 10xx Serisi kartlara bir yenisini daha ekledi. NVIDIA GeForce GTX 1080 ile GTX 1070 i orta noktada kavuşturan Nvidia GeForce GTX 1070 Ti piyasaya çıktı. Nvidia GTX 1070 Ti ile son zamanların en popüler oyunlarından bir tanesi olan PUBG içerisinde işlemcinize ve diğer bilgisayar donanımlarınıza bağlı olarak oldukça yüksek fps değerleri elde edebilirsiniz.

Nvidia GeForce GTX 1070 Ti Özellikleri

  • Ekran Kartı Mimarisi : PASCAL
  • Çekirdek Sayısı : 2432
  • Arabellek Boyutu : 8 GB
  • Temel Çalışma Frekansı : 1607 Mhz
  • Boost Frekansı : 1683 Mhz
  • Bant Genişliği : 256 GB/s
  • Güç Tüketimi : 180 W

Geforce GTX 1070 Ti PASCAL mimarisine sahip bir kart. GeForce GTX 1070′ te 1920 çekirdek bulunurken NVIDIA’nın yeni GeForce GTX 1070 Ti ekran kartında 2432 çekirdek bulunuyor. (neredeyse GTX 1070’in iki katı büyüklüğünde.) Önceki nesil ekran kartlarına ( GTX 9xx Serisi ) oranla performansı 3 kat arttırılmış durumda. Ayrıca NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti , AMD’ nin çıkartmış olduğu RX VEGA 56′ ya oranla daha iyi performans sergiliyor.Temel çalışma frekansına baktığımızda 1607 Mhz , hız aşırtması yaptıldıktan sonraki çalışma frekansı ise 1683 Mhz olarak karşımıza çıkıyor. 2K çözünürlükte yüksek grafik ayarları ile  gayet etkileyici ve bir o kadar stabil oyun deneyimi almanız için gayet yeterli görünüyor. 180 W değerindeki düşük güç tüketimi sayesinde gelen elektrik faturalarınız daha düşük olacaktır.

NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti Fiyatı

NVIDIA’ nın çıkartmış olduğu GeForce GTX 1070 Ti FE (Founders Edition) almak isterseniz yurt dışında ödeyeceğiniz tutar 400-480 dolar arasında olacaktır. Kartın (Founders Edition olmayan sürümü) ülkemizde ki satış fiyatı ise her geçen gün değişiklik gösteren dolar kuru ve firmaların kartın üzerine koydukları ek ücretlerden dolayı 2.300 TL ile 2900 TL arasındadır. Ülkemizde Nvidia GeForce GTX 1070 Ti için bu kadar para vermek geleceğe dönük olarak düşünüldüğü zaman gayet makul.

Bir önceki yazımız olan Broadcom'dan Büyük Teklif ! başlıklı makalemizde Broadcom Çip Üreticisi ve Dünyanın En Büyük Çip Üreticisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün