Oyun

[ GT-MP ] Grand Theft Multiplayer

Grand Theft Multiplayer ( GT-MP ), Grand Theft Auto V için ücretsiz alternatif bir çok oyunculu modifikasyon olup, yüzlerce oyuncu ile, özel oyun modları ile yerleşik ve değiştirilmiş oyun deneyimlerine sahip özel sunucularda oynama olanağı sunan bir uygulamadır.

Grand Theft Auto San Andres oynayanların çoğunlukla kullandığı SA-MP (San Andreas Multi Player) platformunu hatırlarsınız. Eğer bilmiyorsanız SA-MP, GTA San Andreas için çoklu oyuncu platformu idi. GT-MP için de aynı platformun GTA V için olanı diyebiliriz. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu sunucularda, özel sunucu sahiplerinin oluşturduğu çeşitli modlarda oynayabilir ya da kendiniz bir sunucu oluşturarak arkadaşlarınız ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Arayüz
Server Listesi

Aktif 150 sunucuya sahip olan listede yaklaşık 1000 kadar oyuncu bulunmakta. Serbest modlar çok fazla ilgi görmese de en çok ilgi gören oyun sunucuları RP Life oyun moduna sahip olanlar. Peki RP nedir?

Yükleme Ekranı
Yükleme Ekranı

RP yani Role Play sunucuları adından da anlaşılacağı üzerinde rol yapma üstüne kurulu sunuculardır. Bu sunucularda insanlar, aynı gerçek hayatlarında olduğu gibi davranmak zorundadır. Gerçek dışı tüm hareketler yasaktır. Oyun içinde mesleğinizi yapabilir, evlenebilir, hatta mafya bile olabilirsiniz. Bu tamamen sizin o rolü nasıl şekillendirdiğinize bağlıdır.

Örnek vermek gerekirse, karakteriniz orta gelirli bir devlet memuru ise, çok pahalı arabalara binmesi ve ya lüks bir hayat yaşaması saçma bir rol olur. Onun yerine orta gelirli bir araca binip orta halli bir evde yaşaması daha mantıklı ve gerçekçi olur. Bunun gibi detaylara RP sunucularında önem verilir.

Oyun içi bir evlilik rolü
Oyun içi bir evlilik rolü

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.