Mobil

En Çok Oynanan Mobil Strateji Oyunları

Strateji oyunları denildiği zaman akla ilk gelen şey akıl almaz taktikler düşünerek rakiplerin en zayıf noktalarını bularak onlara karşı üstünlük kurulan oyunlar oluyor. Yüksek grafikler sayesinde oyun zevkini ikiye katlayan oyunlar genellikle bilgisayar oyunlarında bulunuyor. Ancak teknolojik ilerlemeler sonucunda akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden de gayet iyi grafik kalitesine sahip oyunlar oynanabiliyor. Özellikle her an olayın içine dahil olmak ve sürekli yeni tatktikler üreterek planlar kuran kullanıcılar en çok oynanan mobil strateji oyunları arasında kendilerini kaybediyorlar.

2018 Yılında En Çok Oynanan Mobil Strateji Oyunları

iPhone ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üzerinden oynanan grafik kalitesi yüksek en iyi mobil strateji oyunlarını sizler için listeledik.

Clash of Clans

En Çok Oynanan Mobil Strateji Oyunları Clash of Clans

Mobil strateji oyunlarından bahsedildiğinde ilk konuşulan oyun tabi ki de Clash of Clans. Dünya çapınca milyonlarca oyuncusu olan bu strateji oyunu oynayanları kendine adeta bağımlı yapıyor. Oyun içindeki amacınız kendi köyünüzü kurmak ve görevleri yerine getirerek kazandığınız oyun içi altınları harcayarak kurduğunuz köyde güçlendirmeler yaparak diğer oyuncuların köylerini yerle bir etmek. Savaş sırasında rakip takımın köyünü yıkmak için yapacağınız strateji çok önemli olacak. Zira köyleri korumak için dikilen okçu kuleleri sizin askerleriniz daha köye yaklaşmadan onları yerle bir edebilir. Savaşlarda kullanmak için iksirler üretebilir, birliklerinizi güçlendirerek rakip köyün surlarını kolayca yıkabilirsiniz. Oyunu oynaması tamamen ücretsiz ancak oyun içi satın alımlar sizin gelişiminizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Clash Royale

En Çok Oynanan Mobil Strateji Oyunları Clash Royale

Clash of Clans yapımcıları tarafından geliştirilmiş bire bir mücadelelere dayanan strateji oyunudur. Oyun içerisindeki bütün kahramanlar Clash of Clans oyunundaki karakterlerle aynıdır. Oyundaki amaç belirlenmiş süre içerisinde rakibinizin kalesini yıkarak taç kazanmak. Topladığınız taçlar ile kasalar açarak mevcut ordunuza daha güçlü birlikler katabilirsiniz. Oyun içerisinde biriktirdiğiniz kahramanları güçlendirebilirsiniz bu sayede rakip oyuncunun oyuna sürdüğü kahramanları yok edebilirsiniz. Rakiplerinizi yendikçe sizleri daha güçlü rakipler bekliyor olacak. Sizden daha güçlü rakipleri yenmek için nadir kahramanları oyuna sürmeniz gerekiyor. Nadir kahramanlar da yine taçlarla satın aldığınız kasalar içerisinden çıkmaktadır.

Lords Mobile

En Çok Oynanan Mobil Strateji Oyunları Lords Mobile

100 milyonu geçik oyuncuya sahip olan Lords Mobile gerçek zamanlı açık dünya strateji oyunudur. Açık dünya üzerinde bulunan canavarları yenmek için seçtiğiniz kahramanı ve birliklerinizi güçlendirin. Canavarları ve kaleleri yenmek için kullanacağınız ordu dizilimi stratejisine dikkat etmelisiniz. Ön saflara koyacağınız kırılgan birlikler bütün ordunuzun yenilmesine neden olabilir. Oyundaki kahramanların kendine has özellikleri ve kullandıkları yetenekler vardır. Savaşın seyrini kendi lehinize çevirmek için bu yetenekleri keşfedin. Her savaş sonrasında kahramanlarınıza yeni ekipmanlar alarak ordunuzu dahada güçlendirin. Ayrıca oyun içerisinde yapılan bütün savaşları canlı olarak izleyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.