Mobil

iPhone X ve Samsung Galaxy S9 Karşılaştırması!

Türkiye’de henüz satışı olmayan ancak geçtiğimiz günlerde kullanıcılara tanıtılan Samsung Galaxy S9, 1 Mart 2018 tarihinde ülkemizde satışa sunulacak. Samsung tarafından tanıtılan yeni Galaxy S9 modeli ile akıllı telefon üreticileri arasındaki rekabeti iyice arttıracak. Apple iPhone X ve Samsung Galaxy S9 karşılaştırması sonucunda hangi telefonun daha iyi özelliklere sahip olduğu kullanıcılar tarafından merak edilen bir konu oldu. İki modelinde birbirlerine karşı birçok benzer noktaları var. Bu benzerlikler en çok görüldüğü alan ise kameralar.

iPhone X ve Samsung Galaxy S9 Karşılaştırması

Piyasaya büyük ses getiren iki ayrı model olan iPhone X ve Samsung Galaxy S9 karşılaştırması kullanıcıların hangi akıllı telefonu almalıyım kaygısına bir son verecek.

iPhone X ve Samsung Galaxy S9 Ekran Karşılaştırması

Samsung Galaxy S9, 5.8 inç. ekran boyutuna sahip. Samsung Galaxy S9 modelinde 1440 x 2960 pixel çözünürlüğe sahip SUPER AMOLED ekran kullanmakta. Bunun dışında Samsung ekranının üst ve alt bölümlerinde çerçeveler bulunuyor.

Apple iPhone X, 5.8 inç. büyülükte ekranda 1125 x 2436 pixel çözünürlük ve Super Retina teknolojisine yer vermiş. Apple iPhone X ekranında herhangi bir çerçeve bulunmuyor ancak üst bölüme konumlandırılmış içerisinde güncel kamera teknolojilerini barındıran çentik yer alıyor.

iPhone X ve Samsung Galaxy S9 Donanım Karşılaştırması

Samsung Galaxy S9 modelinde 2.8 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli işlemci bulunuyor. Bu çekirdeklerin 4 tanesi performans odaklı işlem yaparken geri kalan 4 taneside verimlilik odaklı çalışmakta. Galaxy S9, RAM olarak 4 GB bellekler ve kullanıcıların dosyalarını saklayabileceği 64 GB depolama alanı bulunmakta. Samsung Galaxy S9 batarya olarak 3000 mAh kapasiteye sahip ancak günlük kullanım testlerinde bu bataryanın ne kadar verimli olduğu test edilecektir.

Apple iPhone X ise 2.39 GHz frekans hızına sahip 6 çekirdekli A11 Bionic işlemci kullanmakta. Apple, iPhone X modelinde 3 GB yüksek verimlilikte çalışan RAM ve 256 GB depolama alanına yer verilmiş. iPhone X modelinde 2716 mAh batarya kapasitesi bulunmakta.

iPhone X ve Samsung Galaxy S9 Kamera Karşılaştırması

iPhone X ve Samsung Galaxy S9 karşılaştırması içerisinde en merak edilen kısım şüphesiz kamera özellikleri oldu. İki modelinde diyafram geçişi özellikleri birbirlerine oldukça yakın bir değere sahip.

Samsung Galaxy S9 modelinde arka tarafta tek kamera üzerinden 12 MP çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekilebiliyor. Aynı zamanda bu kamera manuel ve otomatik olarak diyafram geçişi ( f / 1.5 ve f / 2.4 ) yapabilmekte. Kameranın en iyi kareyi ortaya çıkartabilmesi için Optik Görüntü Sabitleme özelliğine de yer verilmiş. Ön tarafta ise 8 MP çözünürlükte ve f / 1.7 diyafram değerinde selfie kamerası bulunmakta.

Apple iPhone X 12 MP çözünürlükte, (f / 1.8 ve f / 2.4) diyafram değerlerinde çift arka kameraya sahip. Arka tarafta bulunan iki kamerada da Optik Görüntü Sabitleme özelliği mevcut. iPhone X çentiği içerisinde bulunan ön kamera f / 2.2 diyafram değerinde ve 7 MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilmekte.

iPhone X ve Samsung Galaxy S9 Fiyat Karşılaştırması

Kamera karşılaştırmasından sonra en çok merak edilen konu ise iki modelin ülkemizdeki satış fiyatları. Apple iPhone X Türkiye satış fiyatı 6.249,00 TL iken 1 Mart 2018 tarihinden itibaren ülkemizde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy S9 Türkiye satış fiyatı 4.599,00 TL olacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.