Oyun

Papers Please Detaylı İnceleme

Papers Please yani Belgeleriniz Lütfen. Yapımcılığını 3909’un yaptığı indie oyun kategorisinde olan bir oyundur. Şirketin en güzel ve tek oyunudur. 2013 yılında yayınlamış oyun kısa sürede binlerce insanı kendisine bağladı ve uzun süreler boyunca bilgisayar başından kalkmamızı engelledi.

Papers Please Konusu Nedir?

1982 yılı komşu Kolechia ile 6 yıllık süren savaş nihayetinde sona ermiş ve herkes bir nefes almıştır. Her ne kadar pamuk ipliğine bağlı bir barış olsa da her şey savaştan iyidir. Doğu Grestin ve Batı Grestin’i ayıran bir sınır noktası ve o noktayı koruyan memurlar ve müfettişler. İşte bu müfettişlerden bir tanesi bu kırılgan barışın kaderini belirleyecek olan kişi. Bu kişi sizsiniz. Peki bu barışı sağlayabilecek misiniz? Ailenizi ne kadar önemsiyorsunuz? Unutmayın her şey size bağlı. Görev aldığınız ve yaşadığınız bölgenin ismi Arstotzka isminde bir şehir. Üslerinizden her an emirler gelmekte ve bu emirlere yetişmelisiniz ayrıca sınırdan geçirdiğiniz her vatandaş veya ziyaretçi için 5 para kazanıyorsunuz. Unutmayın! Bir aileniz var ve bu aileye bakmak zorundasınız. Rüşvet yiyebilir ayrıca bilgileri yanlış olduğu halde onay verip sınırdan geçirebilirsiniz… mi? Maalesef işler o şekilde yürümüyor. Eğer bir hata yaptıysanız her hata başına yine belirli bir miktar para kesiliyor.

Papers Please Oynanışı Nasıl?

Gözlerinizi kapatın ve hayal edin bir masa başındasınız. Masanızdan karşıya bakan bir cam ve o camın altında küçük bir pencere. Önünüzde birkaç talimat kitabı ve haritalar dahil olmak üzere evrak topluluğu. Gel gelelim oynanışa. Sıra sıra aldığınız insanların her bir belgesini dikkatlice incelemeli talimatları okumalı ve değerlendirmelisiniz. Her bir adımı doğru yaptığınızdan ve bir yanlışlık olmadığından eminseniz onay verebilirsiniz. Fakat dikkatli olun hiçbir sorunu olmayan vatandaş bir anda canlı bombaya dönüşüp katliam yapabiliyor. Hislerinize ne kadar güveniyorsunuz? Dediğimiz gibi her şey sizin elinizde.

Papers Please Oynanış
Papers Please Oynanış Ekranı

Papers Please Nasıl Alınır?

Satışı yapılan çeşitli platformlar olsa da en güveniliri Steam üzerinden satın almaktır. Sonuçta hiçbirimiz dolandırılmak istemeyiz. Steam üzerinden 9₺ vererek sahip olabilir ve saatlerce keyfini sürebilirsiniz.

Ayrıca 24 Şubat 2018 tarihli çıkan Papers Please Kısa Film izlemenizi tavsiye ederiz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.