Mobil

En İyi Android Moba Oyunları 2018

Moba oyunu denildiği zaman oyuncu topluluğunun önemli bir kısmının aklına ilk gelen isimler Dota ve League of Legends oluyor. Oyuncular evlerindeki masaüstü bilgisayardan ya da internet bağlantısı kurabilecekleri herhangi bir ortama götürdükleri laptopdan moba oyunlarını oynayabiliyorlar. Teknolojideki gelişmelerle birlikte 5 vs 5 rekabet dolu En iyi android moba oyunları artık akıllı telefonlardan da oynanabiliyor.

En İyi Moba Oyunları 2018

Rekabetçi oyunlardan keyif alan oyuncular bilgisayardan uzak oldukları zaman android işletim sistemine sahip mobil cihazlarından moba türü oyunlar oynayabilirler. Google Play Store üzerinde yayımlanan moba oyunları bir çok yeni nesil telefonda takılma ya da donma gibi sıkıntılar olmadan rahatça oynanabiliyor. Oyundaki grafikler ve efekt kalitesine bağlı olarak bataryanın bitme süresi değişiklik göstermektedir.

Arena of Valor

Arena of Valor, mobil moba oyunları arasında ilklerden olan Strike of Kings oyunun yeni ismidir. Oyun içerisinde 40’ı geçik karakter bulunuyor. Bütün karakterler için kostüm paketleri de mevcut. Oyuncuların alacakları kostüm paketleri oyuna görsel anlamda zenginlik katmaktadır.

Android Arena of Valor Moba Oyunu

Oyuncular tank, assasins, destek, büyücü, savaşçı veya uzakçı sınıflarından bir tanesi seçip 5 vs 5 mücadeleye giriş yapıyor. Klasik moba oyunlardan farklı olarak kullanıcılar 3 vs 3 ve 1 vs 1 gibi farklı modlarda oynayabiliyor. Sürekli güncellemelerle ortaya çıkabilecek hatalar optimize edilerek kullanıcılara kusursuz bir moba deneyimi sunuyor.

Mobile Legends: Bang Bang

Play Store içerisinde 100 milyondan fazla indirilmeye sahip olan Mobile Legends moba oyunu yaklaşık 7 milyon kullanıcı tarafından oylanarak 4.4 puanlık dereceye sahiptir. Oyuncuların kolayca oynayabilmeleri için otomatik olarak hedef alma özelliğine sahiptir. Karşılaşmaların çoğunluğu 10 dakikanın altında geçmektedir. Bu sayede oyuncuların oyundan sıkılma faktörü azaltılmış hem de hızlı bir şekilde seviye atlama imkanı sağlanmış.

Mobile Legends Android Moba Oyunu

5 vs 5 karşılaşmalarda en çok karşılaşılan problemlerden bir tanesi bazı sebeplerden dolayı oyundan çıkan takım oyuncularıdır. Bunun önüne geçmek için akıllı offline AI sistemi getirilmiş. Offline AI sistemi, takımdan birisi çıktığı zaman çıkan oyuncunun seçtiği karakterin kontrolünü ele alarak rekabeti dengeliyor.

Vainglory 5V5

Dünya çapında bir çok turnuvalar yapan moba oyunu Vainglory 5V5 2016 en iyi mobil oyun seçilmiştir. Mobil moba oyunları kategorisinde bulunan oyunlardan farklı olarak oyuncular seçtikleri karakterleri güçlendirmek için aktif edilebilen eşyalar alabiliyor. Böylece savaşlar daha çekişmeli duruma geliyor.

Vainglory 5v5 Mobil Moba Oyunu

Ayrıca oyuncuların görmedikleri alanları aydınlatacağı görüş sistemi de mevcut. Kullanıcılar 37’den fazla karakter ve bu karakterler için kostüm tercihi yapabiliyorlar. Oyuncular Vainglory 5V5 mobil moba oyununda bireysel olarak bir kümeye veya takım olarak bir kümeye yerleşebiliyorlar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.