Mobil

Android Silinen Resimleri Geri Getirme

İstenmediği bir durumla karşılaştınız ve bu durum sonucunda telefonunuzdaki resimler silindi. Böyle birşey yaşanmaması için telefonunuzdaki dosyaları güvenli yerlere yedekleyebilirsiniz. Bu tarz bir önlem almadıysanız silinen resimleri geri getirme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Bu şekilde herhangi bir silinme riskine karşın dosyalarınız güvende olacaktır ve istediğinzi zaman yedeklediğiniz dosyaları geri yükleyebileceksiniz. Dosyalarınızı eğer Google Drive üzerine yedeklerseniz telefonunuzu değiştirdiğiniz zaman bütün dosyalarınızı yeni telefonunuza aktarabilirsiniz. Ancak herhangi bir yedek almadıysanız ve telefonunuzdaki resimleriniz, kısa mesajlarınız veya videolarınız kaybolduysa eğer Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz uygulamalar ile resimlerinizi geri alabilirsiniz.

Android Silinen Resimleri Geri Getirme

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda silinen resimleri geri getirmek için 7-Data Recovery isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. İndirdiğiniz 7-Data Recovery uygulamasıyla sadece resimlerinizi değil silinen sms, video ve rehberinizi de kurtarabilirsiniz. İndirmiş olduğunuz 7-Data Recovery uygulamasının kullanımı kolay arayüzü ile kaybettiğiniz resimleri veya dosyaları geri getirmek çok kolay olacak. Uygulamayı çalıştırmadan önce telefonunuzun Hata Ayıklama Modunu etkin hale getirmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için telefonunuzun ayarlar menüsüne girin. Ayarlar menüsü içerisinden geliştirici seçeneklerine girin ve USB Hata Ayıklama Modunu etkinleştirin. Bunu yaptıktan sonra silinen dosyaları kurtarmak için kullanacağınız 7-Data Recovery uygulamasını başlatın.

Uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza gelen ekrandaki menülere bakıldığında bu uygulamanın sadece telefon için olmadığını ve bilgisayarlarda da kullanılabileceği görülüyor. Android işletim sistemi kullanan telefonumuzdan silinen dosyaları geri getireceğimiz için Android Kurtar seçeneğini seçiyoruz. Telefonunuzdaki USB Hata Ayıklama Modunu etkin hale geitrdiyseniz telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda direkt olarak cihazınızı tanıyacaktır. 7-Data Recovery uygulaması telefonunzun bulunduğu sürücüyü tanımladıktan sonra bu sürücüyü seçerek Sonraki butonuna tıklıyoruz.

Bu aşamada telefonunuz uygulama tarafından detaylı bir şekilde taranacaktır. Tarama işlemi bittiğinde taranan klasörler ekranda gözükecektir. Karşınıza gelen klasörler arasından geri getirmek istediklerinizin yanındaki kutucukları işaretleyin ve kaydet butonuna basın. Kaydet tuşuna bastıktan sonra geri getireceğiniz klasörlerin nereye kayıt edilmesini istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Kaydetmek istediğiniz yeri seçip OK tuşuna basarak kurtarma işlemini başlatabilirsiniz. Geri getirme işleminin süresi, geri getireceğiniz klasörlerin boyutlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.