Mobil

Android RAM Kullanımını Azaltan Uygulamalar Hakkında Bilgiler

Mesajlaşmak veya telefon görüşmesi yapmak için akıllı telefon kullananların olduğu gibi sosyal medyayı aktif olarak takip etmek için de akıllı telefon kullananların sayısı epeyce yüksek. Günümüzde kullanılan telefonların büyük çoğunluğunda android işletim sistemi yüklüdür. Android işletim sistemine gelen her güncelleme ile uygulamaların RAM kullanımı da değişkenlik göstermektedir. Yeni güncellemeler ile telefonların RAM boyutları yetmemeye başlıyor ve akıllı telefonların yavaşlamasına neden oluyor.

Android RAM Kullanımını Azaltan Uygulamalar Nasıl Çalışır ?

Android telefonlarda açılan her uygulama RAM değerini belli bir miktar azaltmaktadır. Arka planda çalışan uygulamaları da işin içine kattığımız zaman telefonların yüksek oranda yavaşladığını görüyoruz. Son zamanlarda RAM kullanımını azaltan uygulamalar iyice yaygınlaşmış durumda. Bu tarz uygulamalar sanıldığının aksine RAM kullanımını azaltmıyor. Sizin arka planda çalışan uygulamalarınızı anlık olarak kapatıyorlar ancak kapanan arka plan uygulamalarının bir çoğu sistem tarafından tekrardan açılıyor. İşletim sistemi tarafından belirlenen arka planda çalışması zorunlu olan uygulamalar tekrardan açılıyor ve siz programdan çıktığınız zaman tüm değerler tekrardan yükseliyor ve telefonunuz eski yavaş haline geri dönüyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S8 Yeni Güncelleme başlıklı makalemizde Android, Android Oreo Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri ve samsung android yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün