Teknoloji

Ucuz Oyuncu Mouse’u: Razer Abyssus Essential

Birçoğumuz Razer denildiğinde “ışıklı mışıklı” tabirlerinin yanında “çok pahalı, o kadar para verilmez” gibi cümleler kurarız. Nereden baksanız çoğu ekipmanı ortalama fiyatın üzerinde olan Razer markaları yeni bir adım ile hem oyuncu, hem de bütçe dostu bir ekipman çıkarmaya hazırlanıyor. Ekipmanına da Razer Abyssus Essential ismini veriyor.

Daha iyi bir oyun performansı, deneyim ve zevki için oyun için tasarlanmış ekipmanlara ihtiyacımız olduğunu ve hatta şu yaşadığımız çağda artık zorunluluk haline geldiğini biliyoruz. Fakat işin sıkıntı noktası da Türkiye şartlarında oyunculara yönelik tasarlanmış ekipmanları almak biraz cep yakabiliyor. Durum böyle olduğu zaman da “Bir kere alalım uzun süre kullanalım” algısı ortaya çıkıyor. İşte Razer Abyssus Essential bu algıyı ortadan kaldırmaya geliyor.

Hem Uygun Hem Kaliteli

Piyasa da birçok 100₺ sınırının altında satılan oyuncu ekipmanları mevcut fakat bu ekipmanlar ya kalitesiz malzemeden yapılıyor ya da olası bir arıza durumunda muhatap alınacak yer bulunamıyor. Durum bu şekilde olduğu için de oyuncu bu tür markalardan olduğunca uzak durmaya çalışıyor. Peki bu yeni çıkacak olan oyuncu mouse’unun fiyatı ne kadar olacak? Söylenilen ve açıklanan belgelere göre 50 Dolar civarında bir fiyat ile satışa çıkacağı görülüyor. Bu da ülkemiz piyasasında sabit kur konusunu da dikkate alırsak 150 ile 250₺ gibi bir aralıkta olacak demek oluyor.

Razer Abyssus Essential Özellikleri Neler?

Yine basın tanıtımında aktarılan bilgilere göre öncelikli konulardan birisi olarak mouse DPI sınırı 7200 olacağı açıklandı. Birçok mouse modelinde olmayan hem sağ el hem de sol el için uyumluluk konusu da göz önüne alınmış konulardan bir tanesi. Ayrıca Razer Chroma serisinden de alışık olduğumuz oyun içerisinde ki atmosfere göre renk değişimi ve farklı tepkiler vereceği de söylenilenler arasında.

Global anlamda 50 dolar çok ucuz bir fiyat olsa da maalesef ülkemizde ki dolar kuru yüzünden bu durum pek de uygun olmasını engelliyor fakat diğer modellere göz attığımız zaman etiket fiyatlarının 100 dolar üzerinde olduğunu görüyoruz bu da alınabilecek en iyi modellerden biri özelliğini taşıyor. Her şeye rağmen bir tane sahip olmak isterseniz Razer İnternet Sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.