Oyun

Eşsiz Bir Oyun Call To Arms

Daha önceden Company of Heroes, Men of War serilerini oynadıysanız call to arms size pek yabancı gelmeyecek bir oyun. Daha önce Men of War serisiyle karşımıza çıkmış olan Digitalmindsoft bu sefer de Call To Arms oyunuyla karşımızda. Oyun şu an da Açık Beta sürümünde. Erken erişim oyunlarına karşı ön yargınız olabilir fakat oyunu alıp deneyebilmeniz için ücretsiz olarak Steam’de satılmakta. Steam linkine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://store.steampowered.com/app/374390/

Call To Arms İncelemesi

FPS Kamera
Oyun İçi FPS Kamera

Oyun bildiğimiz Gerçek Zamanlı Strateji oyunları gibi. Anlık olarak birimlerinize emirler verebiliyorsunuz. Taktik oyunları içerisine de girebilecek bu oyun ARMA serisinden de esintiler barındırıyor. Oyuna giriyorsunuz birimlerinizi çıkartıp savaşmaya başlıyorsunuz taktikler kuruyorsunuz. Buraya kadar her şey normal. Gel gelelim ki istediğiniz herhangi bir biriminizi seçtikten sonra Klavyenizden “E” Tuşuna basarsanız o birime FPS/TPS şeklinde yönetebiliyorsunuz. Düşünün savaşın ortasındasınız. Her yerinizden mermiler geçiyor. Ortamı, atmosferi yaşamak istiyorsunuz o anda bir tuş ve artık o birimsiniz. Bu birim bir tankta olabilir bir askerde olabilir. İstediğiniz birimin sizin olması yeterli.

Call To Arms Oyun Modları Neler?

Çevrimiçi ve tek başınıza oynayabiliyorsunuz. Tek başınıza hikâye modunu oynamak isterseniz şu anlık sadece Amerika ile oynayabiliyorsunuz. Çevrimiçi moduna geldiğimizde ise oyunda birçok seçenek mevcut. İndirip oynamanızı tavsiye ederim en azından bir göz gezdirirsiniz. Unutmayın ki erken erişim bir oyun ve birçok sorunu mevcut indirirken bunları göz önünde bulundurun.

Ülkeler ve Birimler Neler?

Amerika ve GRM dediğimiz iki seçeneğimiz bulunuyor. Şu sıralar Rusya’nın da bu iki rakibin arasına katılacağı söyleniyor fakat bu konuda herhangi bir fikrim yok.

Askeri Dengeler Nasıl?

Tahmin edebileceğiniz gibi Amerika askerleri her yönden daha güçlüler. Nişan, ateş sıklığı vs. vs. fakat en büyük dezavantajı şudur ki oyunun ileriki safhalarında savaş tam şiddetiyle sürerken kazanabildiğiniz kaynak çok azalıyor ve Amerika askerlerinin fiyatları burada sıkıntı oluşturmaya başlıyor. Eğer GRM oynuyorsanız ve kazanamıyorsanız sabırlı olun ve oyunun geç safhalarını bekleyin. Karşı taraf Amerikan ise kaynakları yavaş yavaş bitecek ve sıra size geldiğinde tüm gücünüzle vurabileceksiniz

Oyun Taktikleri/Önerileri

Ben olabildiğince piyade taktiklerini kullanmaktayım. Çünkü henüz oyunda mermi sekmesi gibi fizikler bulunmamakta. Tank çıkardıysanız Ağır Tank Avcıları birkaç vuruşta tankınızı yok edebiliyorlar. Hayır illa tank oynayacağım diyorsanız geride tutarak ateş üstünlüğü sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken çok dikkatli ve haritaya hâkim olun. Çünkü arkadan sızmış bir Anti Tank Piyadesi bütün planlarınızı yok edebilir ve oyunu kazanmak üzereyken bir anda kaybedebilirsiniz.

Oyuncu Kitlesi Nasıl?

Yaş olarak kesin bir şey söyleyemem fakat rakibinizi yendiğiniz zaman “Çok güzel oyun, İyi oynadın, Ellerine sağlık” gibi cümleler bulabilirsiniz. Keza kaybettiğinizde ise “bir sonra ki sefere, Teşekkür ederim” gibi güzel temenniler duyabilirsiniz.

Call To Arms Sistem Gereksinimleri

• İşletim Sistemi: 64bit – Windows 7, 8, 10
• Ekran Kartı: DirectX 11
• DirectX: Sürüm 11
• Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
• Ses Kartı: DirectX 11

Oyunu satın almadan önce bir deneyin derim sonra keşke almasaydım demenizi hiçbirimiz istemeyiz. Unutmayın ki oyun henüz açık beta’da ve katetmesi gereken daha çok uzun bir yol var.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] FPS yani Birincil Şahıs Nişancı oyununu da ekleyin ve güzelliğine tanık olun. Daha önceden Call To Arms oyunu oynadıysanız yabancılık çekmeyeceğiniz bir oyun. Kısaca anlatmak gerekirse; Company Of […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.