Oyun

PUBG FPS Artırma Yöntemleri Nelerdir?

PUBG severlerin genel şikayetlerinden bir tanesi ani FPS düşüşleri. Oyunda beta testlerinden bu yana FPS optimizasyonu konusunda sıkıntılar mevcut. Oyuncuların sahip olduğu bilgisayarın donanımları her ne kadar güçlü olursa olsun oyun optimize edilmediği için düşük fps değerleri veya aniden düşen FPS değerleriyle oynadılar. Oyun yapımcıları aylık ve haftalık olarak getirdikleri güncellemeler ile oyunu beta testlerine göre daha oynanabilir duruma getirdiler. Tüm bunlara rağmen PUBG’de halen daha istenilen düzeyde FPS alınamıyor. Ancak bu FPS sorunu hiçbir zaman düzelmeyecek anlamına gelmiyor. PUBG FPS arttırma için bilgisayarınızda yapacağınız bazı ufak ayarlamalar ile 15-20 fps daha kazanabilirsiniz.

PUBG Fps Arttırma Yöntemleri

4 adet PUBG fps arttırma yöntemini sizler için açıkladık. Aşağıdaki ayarları yaparak PUBG’de aldığınız FPS değerini yükseltebilir rakiplerinize karşı avantajlı konuma gelebilirsiniz.

Güç Planını Değiştirme

Bilgisayarınız ister dizüstü ister masaüstü olsun oyunlarda yüksek FPS almak için daha fazla güce ihtiyaç duyar. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda güç planını Yüksek Performans ile değiştirip sadece PUBG’de değil diğer oyunlarda da daha fazla FPS alabilirsiniz. Güç planını değiştirmek için izlemeniz gereken adımlar; ilk olarak denetim masasına girin. Denetim masası içerisinden Güç Seçenekleri menüsüne girin ve tercih edilen plan olarak Yüksek performansı işaretleyin.

PUBG Fps Arttırma 2018

Ekran Kartı Ayarlarınızı Değiştirin

Eğer Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız Nvidia denetim masasında 3D Ayarları menüsünde Surround, PhysX Yapılandırması içerisinden PhysX ayarlarında işlemci kısmını kullandığınız ekran kartını seçerek değiştirin. İkinci olarak aynı menüden görüntü ayarlarını önayarla yap içerisine girin. Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver seçeneğini işaretleyin ve imleci performansa çekin. Son olarak 3D ayarlarının yönetilmesi menüsünden Güç yönetimi modu ayarını Maksimum performansı tercih et olarak değiştirin. AMD ekran kartı ile oynuyorsanız Radeon ayarlarından profil grafikleri menüsüne girin. Kare hızı hedef kontrolünü, yüzey biçim optimizasyonu, dikey yenileme için bekle ayarlarını kapalı hale getirin.

PUBG Oyun içi Grafik Ayarları

Oyun içerisinde yapacağınız değişiklikler direkt olarak FPS değerine etki edecektir. Screen scale ayarını ne kadar düşürürseniz modellerin kalitesi bir o kadar bozulacaktır ancak oyun daha akıcı olacaktır. Anti-Aliasing ayarını arttırmanız modelleri daha yumuşak görmenizi sağlayacaktır. Ancak yüksek FPS almak istiyorsanız bu ayarı Low veya Very Low yapmakta fayda var. Post-Processing oyundaki akıcılığı en çok etkileyen ayardır Very Low önerilir. Shadows ayarı son gelen güncellemeler ile birlikte tüm oyuncularda eşit olacak şekilde ayarlandı. Siz Very Low olarak işaretleseniz bile oyunda adaletsizlik olmaması açısından belli bir noktaya kadar kapatılabiliyor. Texture seçeneği karakterlerin giydiği kostümlerin ve silahların daha kaliteli gözüküp gözükmemesine etki eder. Effects ayarı ise ateş ettiğinizde silahlardan çıkan mermi izleri gibi detayların yoğunluğunu değişiriyor. Very Low olarak kullanırsanız daha fazla fps alacaksınız.

PUBG Fps Arttırma İçin Bilgisayarınıza SSD Ekleyin

Kullanmış olduğunuz Harddisklerin okuma ve yazma oranları SSD’lere oranla çok düşüktür. Oyunu harddisk üzerine kurduysanız oyuna başladığınızda binaların render edilmeme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun yanı sıra alacağınız FPS değeride düşük olacak hatta yoğun çatışma alanlarında ani FPS droplara maruz kalacaksınız. Pubg fps arttırma için bilgisayarınıza ekleyeceğiniz SSD ile bu tarz sorunların üstesinden gelebilir rakiplerinizi kolayca avlayabilirsiniz. Ayrıca SSD aldıktan sonra yapılması gerekenler ile ilgili konumuzu inceleyerek oyunlardan daha fazla FPS alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Yorumlar

  1. kajLug58 says:

    çok artmasada eh işte denilecek kadar artyor

  2. pubg fps arttırma yöntemleri ile daha yüksek fps almaya başladım

  3. […] 3. parti yazılımlar kullanıyorsanız bu yazılımları bilgisayarınızdan kaldırın. Çünkü PUBG fps arttırma için kullandığınız bu yazılımlar bilgisayarı optimize ederken Windows tarafından […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.