Oyun

Valorant Crosshair Ayarları

Valorant crosshair ayarları, profesyonel oyuncular için elzem konulardan birisidir. Özellikle yüksek elolardaki oyuncular bu konuda bireysel tercihlerine göre bir cross aramaktadır. Nitekim turnuvalarda boy gösteren wtcn, seamtwo, rip, unlost, shroud, aimDLL, rus, kero, LEGOO, AsLanM4shadoW summ1tg, cned, gibi profesyonel oyuncuların Valorant crosshair renk ayarları araştırılmaktadır.

valorant crosshair ayarları
valorant crosshair ayarları

Valorant oyunu son 1 yıl içerisinde piyasada ilgi çeken FPS oyunları arasında başı çekiyor. Özellikle rekabetçi oyunlardaki farklı karakter ve kombo etkileşimleri bu konuda etkili olmakta. Ayrıca oyunun piyasadaki turnuva arzı ve eSpor oyuncularına ilgisi de yine Valorant’ı tepeye taşıyan unsurlardan. Ancak Valorant’ta iyi adam vurmak için gerekli bazı temel şartlar var. Bu şartlardan kastımız özellikle oyunun içerisine etkiyen dış etmenler olan renk ve kontrast ayarları. 

En iyi Valorant Crosshair Ayarları

Oyun içerisinde fazla efektif oynamak için pozisyonlarda refleksleri diri tutmak önemlidir. Nitekim en iyi Valorant cross ayarları ile bu ancak mümkün olabilmektedir. Valorant dinamik oyun yapısı içerisinde düşmanlar bir anda oyuncunun karşısına çıkabilmektedir. Bu nedenle oyunda kullanılan nişangah renk ayarı ona göre ayırt edilebilir düzeyde yapılmalıdır.

Profesyonel Valorant Nişan Ayarları Listesi

Pek çok profesyonel Valorant oyuncusu cross ayarı konusunda seçici davranmaktadır. Çünkü turnuvalarda yer alan bu oyuncular uzun sürelerde antrenman ve turnuva maçı oynamaktadır. Bu nedenle oyuncular benimsedikleri Valorant cross renk ayarını sürekli kullanmaya özen göstermektedir.

wtcN Valorant Cross Ayarı

wtcN’ın Valorant cross ayarları için kullandığı cross seçenekleri; genel renk yeşil, iç çizgiler kapalı ve dış çizgiler 1 – 4 – 1 – 2 şeklindedir.

Rip Valorant Cross Ayarı

Rip Valorant cross ayarı için renk olarak camgöbeği rengini tercih etmektedir. Ayrıca genel ayarlarda atış sırasında nişangahı soldur seçeneği aktiftir. İç çizgi olarak 1 – 4 – 2 – 3 ve dış çizgi olarak 0 – 3 – 3 – 2 tercihlerini kullanmaktadır. Haraket hatası ve ateşleme hatası açık konumdadır.

Unlost Valorant Cross Ayarı

Unlost Valorant cross ayarları ise genel renk yeşil, iç çizgiler 1 – 5 – 1 – 2 ve dış çizgiler 0 – 2 – 2 – 10 şeklindedir. Ayrıca ateşleme hatası ayarı açık konumdadır.

Shroud Valorant Cross Ayarı

Shroud Valorant cross renk ayarı olarak camgöbeğini kullanmaktadır. Genel ayarlar içerisinde ana çizgi’de aktif konumdadır. Shroud iç çizgileri 1 – 10 – 4 – 6 ve dış çizgileri 0 – 0 – 0 – 0 şeklinde kullanmaktadır.

valorant profesyonel crosshair ayarları
valorant profesyonel crosshair ayarları

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.