Oyun

Don’t Starve: Yemek Tarifleri

Don’t Starve, adı üstünde aç kalma. Yaşamak için yegane gerekli olan şey tok kalabilmek. Don’t Starve Yemek Tarifleri rehberimizde sizleri oyun içerisinde tam bir aşçı kıvamına getireceğiz.. Ve bir çok yemek tarifini sizlere ezberleteceğiz. Don’t Starve bildiğiniz gibi Survival (Hayatta Kalma) oyun sektöründe çığır açmış bir oyun. Oyunda yaşamanız için birçok şey yapmanız gerekse bile yine de en önemli konulardan birisi açlık sorunu.

Yanlış zamanda yediğiniz bir yemek ölümünüze sebep olabilir. Kısaca yemeklerden bahsetmek gerekirse ürettiğiniz ocakta yapabildiğiniz yemekler 3 kategoriye ayrılıyor. Açlığınızı giderenler, dayanıklılık arttıranlar, akıl sağlığınızı arttıranlar. Şöyle bir senaryo düşünün. Canınız 4 ve açlıktan ölüyorsunuz acele bir şekilde yemek yemeniz gerekiyor bu sırada canınız 3’e düştü o anda hemencecik Taffy yediğinizi düşünün. Akıl sağlığınızı arttıran bu yemek verdiği akıl sağlığı karşılığında sizden 3 can alıyor.

Böylelikle geçmiş olsun hayatınızı kaybettiniz. Aklınıza böyle bir senaryoyu yaşamam ben fikri gelebilir fakat emin olun ki oyunda her an her şey olabiliyor ve nasıl geliştiğine siz bile inanamıyorsunuz. Gelin şimdi yemekleri ve verdikleri özelliklerde yapılışlarından ve nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

Öncelikle Açlığı Gideren Yemekler

Meatballs
En Kolay Yemek

Meat Balls: 3 Can, 62,5 Açlık Doyurması ve 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 10 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 15 saniyede hazır olur. En çok tercih edilen yemektir. Kolay yapılır ve acil zamanlarda en yakın dostunuzdur.

Dragonpie
Can Dostu Yemek

Dragon Pie: 40 Can, 75 Açlık Doyurması ve 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 15 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 40 saniyede hazır olur. Yapılması biraz zordur fakat ileri günlerde evden ayrıldığınızda yanınızda bulunması gereken yemeklerden bir tanesidir.

Meaty-Stew
Bildiğiniz Yahni

Meaty Stew: 12 Can 150 Açlık Doyurması 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 10 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 15 saniyede hazır olur. Yapılması çok zor değildir fakat istediği malzemeler ileriki safhada sıkıntı çıkarabilir. Tek seferde açlığınızı komple giderir. Keşif ve malzeme toplamak için yanınızda bulundurmanız gereken bir yemektir.

Honey-Ham
Kolay ve İşe Yarar Yemek

Honey Ham: 30 Can 75 Açlık Doyurması 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 15 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 40 saniyede hazır olur. Dragon Pie yemeğine alternatif olarak kullanılabilir nitekim daha kola üretilir.

İkinci Olarak Dayanıklılık Arttıran Yemekler

Waffles
Can Dostu Yemek

Waffles: 60 Can 37,5 Açlık Doyurması 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 6 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 10 saniyede hazır olur.

Pierogi
Takviye Yemeği

Pierogi: 40 Can 37,5 Açlık Doyurması 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 20 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 20 saniyede hazır olur.

Fishsticks
Leziz ve Sağlıklı Balık

FishSticks: 40 Can 37,5 Açlık Doyurması 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 10 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 40 saniyede hazır olur.

Mandrake Çorbası
Yeni Başlangıçlar İçin

Mandrake Soup: 100 Can 150 Açlık Doyurması 5 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 6 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 60 saniyede hazır olur.

Son Olarak Zihinsel Güç Arttıran Yemekler

Taffy
Akıl Sağlığı İçin Pek Faydalı

Taffy: -3 Can 25 Açlık Doyurması 15 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 15 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 40 saniyede hazır olur.

Cookie
Akıl Sağlığı İçin Pek Faydalı

Pumpkin Cookie: 0 Can 37,5 Açlık Doyurması 15 Akıl Sağlığı vermektedir. Yaptığınız andan itibaren 10 gün boyunca çürümeden dayanır ve ocağa malzemeleri koyup pişir dediğinizde 40 saniyede hazır olur.

Gel gelelim Bu yemekler nasıl pişiriliyor? Aşağıdaki fotoğraflardan görebileceğiniz şekilde malzemeleri sıraladıktan sonra pişir emri verdiğinizde fotoğrafta belirtilen yemek ortaya çıkacaktır.

Eğer aklımda tutamam diyorsanız, Buradaki linkten “Akıllı Ocak” eklentisini indirerek işinizi daha da kolay hale getirebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.