Oyun Teknoloji

Steam EA Play Oyun Açılmama Sorunu 2021

Steam oyun platformu birçok oyun sistemine entegre olarak çalışmaktadır. Ancak EA Play oyun açılmama sorunu maalesef Steam üzerinden girildiğinde görülebilmektedir. Bu durumu yaşayan kişiler ise Steam ayarları üzerinden değişiklik yapmaktadır. Ayrıca alternatif olarak bilgisayar ayarları değiştirilerek de sorun çözülebilmektedir.

Steam EA Play Açılmıyor
Steam EA Play Açılmıyor

Steam EA Play Oyun Açılmama Sorunu Nedir?

EA Play, EA tarafından geliştirilen oyunların yer aldığı oyun üyelik sistemi platformudur. Bu platforma Steam üzerinden de erişilmesi mümkün olmaktadır. Ancak Steam üzerinden EA Play oyunları oynanmak istendiğinde bazen oyun açılmayabilmektedir. Steam EA Oyun açılmama sorunu olarak bilinen bu problemin çözüm yolu ise manuel ayarlar ile sağlanmaktadır.

Aslında sorun ele alındığında yalnızca ülkemizde görülebilmektedir. Bu nedenle sorunun çözümü de sorunun kaynağına göre yapılmaktadır. Ancak konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamakta ve Türk EA kullanıcıları kendileri çözüm üretmektedir.

EA Play Steam Hatası Çözümü
EA Play Steam Hatası Çözümü

Steam EA Play Oyun Açılmama Çözümü Nasıl Yapılır?

Steam üzerinden EA Play oyununa girildiğinde yaşanan problemin çözümü için Steam ayarları ile değişiklik yapılmalıdır. Öncelikle denenmesi gereken yöntem Steam dil ayarlarının değiştirilmesidir. Nedendir bilinmez bazı oyunlarda veya yazılımlarda Türkçe dil seçeneğinin uygulanması durumunda açılmama / yüklenmeme sorunları yaşanmaktadır. Bu nedenle programın ana dilinin default haline getirilmesi ile sorun çözülebilmektedir. Genellikle ana dil seçeneği default olarak İngilizce’dir.

Steam üzerinden yaşanan bu problemin çözülmesinde de ilk seçenek Steam dilinin İngilizce’ye çevrilmesidir. Steam ana ayarları kısmında yer alan dil seçeneği İngilizce (English) olarak işaretlenmelidir. Ayarları tamamlandıktan sonra Steam yeniden başlatılmalıdır. Ardından Türkçe olarak açılmayan EA Play oyunları, İngilizce ayarlarda Steam üzerinden açılmaktadır.

Bazı durumlarda Steam dil ayarlarının değiştirilmesi de yeterli olmayabilir. Hatanın devam etmesi durumunda ise yine İngilizce ayarları seçiliyken Steam ve Origin yazılımlarının başlama aşamalarını değiştirmek çözümü sağlamaktadır. Öncelikle yukarıda anlatıldığı gibi Steam, İngilizce dil seçeneği aktif olarak ayarlanmalıdır. Ardından Steam ve EA ile ilişkili tüm programlar kapatılmalıdır. Daha sonra Steam doğrudan değil yönetici olarak açılmalıdır. Steam açıldıktan sonra oyuna girmeden önce EA’e ait olan Origin uygulaması da yine yönetici olarak açılmalıdır. Bu iki program yönetici olarak açıldıktan sonra Steam üzerinden tekrar ilgili oyuna giriş yapılabilmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Bu çözümü denedim 1 kere açıldı daha sonrasında yine açılmadı sürekli dil değiştmemi yapmamız lazım ayrıca oyunu EA Play üzerinden alınca direk açılmıştı oyunu steam üzerinden tekrar satın alıp oynamak istedim ama ne mümkün paranla rezil oluyorsun yav niye paramla alayım o zaman korsan oynarım arkadaş parama yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.