Teknoloji

Türk Malı Bilgisayar: Monster Notebook

Monster Notebook 5 Eylül 2000 tarihinde İstanbul’da kurulmuş Türk şirketidir. O günden bugüne kadar (Şahsi düşünceme göre) ve gelecekte de müşteri memnuniyeti ilkesini benimsemiş birkaç şirketten birisidir. Her daim memnuniyetinizi gözetmekle kalmayıp zaman zaman telefonunuzu arayıp ürün hakkında son durum bilgilerini almaktadırlar. Ürünü satın aldığınız saniyeden itibaren 15 gün boyunca koşulsuz şartsız herhangi bir neden göstermeden iade edebiliyorsunuz. Aslında bu olması gereken olduğu halde diğer çoğu firma yapmadığı için Monster Notebook bu yönüyle öne çıkıyor. Satış sonrası hizmetlerinden yazının ileri ki kısımlarında bahsedeceğiz.

Neden Monster Laptop Alınır?

Daha önce söylediğimiz satış sonrası hizmetten biraz bahsedelim. Satış sonrası hizmet nedir? Kısaca ürünü satın aldığınızdan itibaren sizinle ilgilenilmesidir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse şahsen Monster Abra serisinden bir laptop aldığımda ertesi gün telefonla arayıp memnuniyetimi sormuşlardı. Bakım yapıp geri gönderiyorlar böylelikle sıfır gibi bir bilgisayarınız oluyor. Ayrıca başlıkta belirttiğimiz gibi Türk firması.

Monster Laptop Nereden Satın Alınır?

İnternet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Derseniz ki elime almadan dokunmadan satın almam o zaman Kadıköy’de ki bayisini ziyaret etmeniz gerekiyor. Her halükarda yine de satın alırken bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Buradan hesap oluşturabilirsiniz.

Monster Laptop Avantajları Nelerdir?

Müşteri memnuniyeti en büyük avantajı bunun haricinde alacağınız laptopu kendiniz istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Beğenmediğiniz bir parçanın yerine daha iyisini takabiliyorsunuz. Soğutma sistemi aşırı şekilde güzel. Çok yük altında kaldığında “Turbo Mod” aktif hale geldiğinde 10 ila 20 dakika arasında bilgisayar soğutuluyor.

Monster Dezavantajları Nelerdir?

Çok kötü bir kasaya sahip parmak izi ve elinizde ki yağları üzerinde çok tutuyor. Klavyesi bir zamandan sonra soyulmaya başlıyor ayrıca hoparlörü ve kendi faresi (TouchPad) pek kullanışlı değil. Göreceli olabilir fakat fiyatları da biraz pahalı.

Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Kredi Kartı, Havale/EFT gibi seçeneklerin yanında Aras Kargo ile Kapıda ödeme seçeneği de mevcut. Kendim gidip mağazada alacağım diyorsanız da o seçenek de mevcut tabi. Buradan

Monster Ürün Seçenekleri Nelerdir?

5 farklı kategoride bilgisayar seçenekleri mevcut. Bu kategorilerden bahsetmek gerekirse:

  • Abra/Huma Serisi

İçerisinde 7. Nesil işlemci bulunmakta ve bu işlemci 1050/1050Ti serisi ekran kartıyla desteklenmekte. Link

  • Tulpar Serisi

İçerisinde hem 7 hem de 8. Nesil işlemcileri barındırmakta ve bu işlemcileri 1060/1070/1080 serisi ekran kartlarıyla desteklemekte. Link

  • Markut Serisi

İçerisinde 7. Nesil işlemci bulunmakta ve bu işlemci P3000 serisi ekran kartıyla desteklenmekte. Link

  • Semruk Serisi

Son teknoloji ürünlerdir her türlü teknolojinin son modeli bulunmakta. Link

Yazarın Kişisel Fikirleri Nelerdir?

Şahsen standart taşıma çantası yerine sırt çantasını tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Çanta geniş kaliteli malzemeden üretilmiş üst kısımları pek fazla su geçirmese de alt kısmı çok su geçiriyor yağmurlu havalarda sırtınızda taşıyabilirsiniz fakat dalgınlığınıza gelip yere koyarsanız sıkıntı oluşturabilir. Onun haricinde Mouse ve MousePad gerçekten kaliteli henüz deneme şansım olmasa da en kısa zamanda mağazaya gidip deneyeceğim. Eğer içinizde bir endişe bir soru işareti varsa mağazaya gidip satın almak istediğiniz ürünü deneyimleyip kendi gözünüzle görebiliyorsunuz. Yazı haricinde bir sorunuz için Buradan yetkili kişiye mesaj atabilir ve en kısa sürede cevap alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] daha az 5-10 civarında bir artış sağlayabiliriz. Eğer oyuncular için özel olarak üretilmiş Monster Laptop gibi cihazlarınız yoksa sizin için birkaç önerimiz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.