Oyun

Zoe – Alacakaranlığın Sureti

League of Legends’e yakın zaman önce gelen ve neşeli hareketleri ile oyuncuların ilgisini toplamayı başaran Zoe ’yi tüm hatları ile inceleyeceğiz.

Hikayesine göre, aslında Zoe çok yaşlı bir karakter. Yetenekleri sayesinde zamanı bükebiliyor ve yaşlanmak istemiyor. Sahip olduğu güç ne kadar büyük olsa da Zoe, bu güçlerini ölümlüler ile dalga geçmek ve ya baloncuklar fırlatmak gibi şeylere harcıyor. Bunun yüzünden de kendi görevlerini ihmal ediyor. Eğlenmekten başka bir şey düşünmeyen karakterimizin yeteneklerine bir göz atalım.

Zoe
Zoe Karakter Özellikleri
Pırıltı Şenliği
Pasif

Pırıltı Şenliği

Karakterimizin pasifi olan Pırıltı Şenliği, bir yetenek kullandıktan sonra sonraki saldırıyı ilave büyü hasarı ile yapmamızı sağlamakta.

 

 

Uçari Yıldız
Q

Uçari Yıldız

Zoe, küçük bir bölgeye hasar bırakan ufak bir yıldız gönderir. Yıldız uçarken ve ya düştüğünde ikinci kez yeteneği kullanımı, yıldızı farklı yöne yönlendirir. Yıldızın aldığı mesafe ne kadar uzarsa vurduğu hasar da o derece artar.

 

 

Büyü Hırsızı
W

Büyü Hırsızı

Karakterimize özel olarak, bazı minyonlar koridorlara ellerinde balonlar ile gelirler. Bu minyonlardan çeşitli sihirdar büyü küreleri düşer. Ayrıca rakibimizin kullandığı eşyalar ve yetenekler de bu kürelerin düşmesine sebep olur. Bu küreyi almamız durumunda içerdiği yeteneği ve ya eşyayı bir kere kullanma fırsatımız olur. Kullanımdan sonra da kısa süreli hareket hızı kazanır ve en yakındaki rakibe sihir atışı yaparız.

 

 

Hınzır Uyku Baloncuğu
E

Hıznır Uyku Baloncuğu

Belirli bir hat üzerinde gönderilen bir balon olan yeteneğimiz hedefin üstünde patlayarak hasar verir ve isabet alan rakibi “uyuşuk” hale getirerek dondurur. Uyuşuk hale gelen rakipler saldırılarımızdan daha fazla hasar alır. Eğer attığımız balon kimseye vurmaz ise yere düşer ve kısa süreli bir tuzağa dönüşür. Bu tuzağa yakalanan rakipler de aynı şekilde uyuşuk olur.

 

Bi’ Ordayım Bi’ Burda
R

Bi’ Ordayım Bi’ Burda

Bu yeteneğimiz karakterimizi belirli bir alan içerisinde belirlediğimiz bir konuma kısa süreli ışınlayarak geri döndürür. Işınlandıktan sonra hareket edemeyiz fakat yeteneklerimizi kullanabiliriz.

İçindekiler

Taktikler

  • Uçarı yıldız yeteneği mesafe uzadıkça daha çok hasar verdiğiniden yıldızı ilk olarak geriye yollamak, sonrasında rakibe göndermek çok daha fazla hasar vermesini sağlar. Bi’ Ordayım Bi’ Burda yeteneğini yıldızı arkaya attıktan sonra kullanmak ve gerideki yıldızı rakibe yönlendirmek bu hasarı çok daha fazla arttıracaktır.
  • Büyü Hırsızı sayesinde onlarca farklı büyü düşürebildiğimizden balon ile gelen minyonlara son vuruşu yapmak ve bu şansı kaçırmamak önemli olabilir.
  • Düşen büyü kürelerimizi almak için tehlikeye atılmak yerine  Bi’ Ordayım Bi’ Burda yeteneğimizi kullanabilir ve alıp hemen geri dönebiliriz.
  • Bi’ Ordayım Bi’ Burda yeteneği ile rakibi dürtmek daha korunaklı olsa da hareketin bitiminde karakterimiz geri döneceğinden ötürü vuracağımız hasarı da iyi kontol etmek gerekebilir. Rakibin az canlı kaçmasını engellemek için baloncuk yeteneğimizi tutturmaya özen göstermeliyiz.

Kostümler

Siber Pop Zoe
Siber Pop Zoe
Siber Pop Zoe
Siber Pop Zoe

“Kimse istemiyorsa büyümek zorunda değil. Belki de zorunda. Ben istemiyorum ama.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.