Eğitim İnternet Mobil Teknoloji

Zoom Toplantı Programı İndir 2021 Kurulumu

İnternetin aktif olarak iş hayatına girmesiyle beraber sanal toplantıların sayısı da arttı. Özellikle evden çalışmak isteyen kişiler zoom toplantılarını tercih etmeye başladılar. Nitekim koronavirüs salgını sebebiyle de evde çalışsan kişi sayısı artmış ve bu tür sanal uygulamalara olan ihtiyaç artmıştır. 

zoom mobil kullanım
zoom mobil kullanım

Zoom Nedir?

Zoom, insanların görüntülü ve sesli olarak bir araya gelebildikleri bir programdır. Bu program aracılığıyla kullanıcılar ekran paylaşımı, dosya paylaşımı, sunum gibi anlık çalışmalar yapabilmektedir. İş amacıyla kullanımı başta olmak üzere pek çok kişi görüşmelerinde artık Zoom kullanmaktadır.

Zoom ücretsiz kullanılabilir bir yapıda olması sebebiyle kitlesel olarak tercih edilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı dersleri dahi Zoom üzerinden anlatılmaktadır. Nitekim şirketlerin özel toplantıları veya online konferanslar da yine bu platformda yer almaktadır. 

Zoom kitlelerin kullanmasının yanında herkesin rahatlıkla erişebileceği bir teknolojiye sahiptir. Yalnızca bilgisayar değil mobil cihazlar tarafında da rahatlıkla kullanılabilen program ayrıca Gmail üyeliği ile giriş yapmaya imkan tanımaktadır. Böylelikle programa hızlı, kolay bir şekilde giriş yapılabilmektedir.

Zoom Kurulumu ve Sistem Gereksinimleri

Zoom kurulumu akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için farklı şekilde yapılmaktadır. Zoom’u indirmek isteyen akıllı telefon kullanıcıları, uygulama mağazasından resmi kurulum dosyasını indirmelidir. Bilgisayardan kullanmak isteyen kullanıcılar ise Zoom’un resmi sitesinden programı indirebilmektedir. 

Sistem gereksinimi olarak fazlaca bir teknik gereksinim bulundurmayan genel olarak bağlantı hızı konusunda talepte bulunmaktadır. 2 GB RAM ve 1 gHZ işlemci sahibi olan hemen her cihazda Zoom kullanılabilmektedir. Temel olarak talep edilen bağlantı hızı 3G mobil veya 1.2 Mbps kablolu bağlantı şeklindedir. Ayrıca Windows 7 & macOS X, macOS 10.9 üstü cihazlardan kullanım yapılabilmektedir.

zoom premium fiyatları
zoom premium fiyatları

Zoom Premium Paketleri Özellikleri 

Zoom toplantıları ücretsiz olarak 40 dakikaya kadar yapılabilmektedir. Ancak yine de ücretsiz olarak toplantının tamamlanmasının ardından yeni bir toplantı açılabilmektedir. Böylelikle dersler rahatlıkla sürdürülmektedir. Ancak ekipler veya şirketler için ücretli zoom paketleri de bulunmaktadır.

Zoom paketleri; Free, Pro, Business, United Business olarak 4 başlıktan oluşmaktadır. Yıllık & aylık olarak ödeme ile paketlere erişilebilirken, genellikle ücretsiz zoom toplantıları ufak çalışmalar için yeterli olmaktadır. Zoom premium fiyatları aylık sırasıyla; 14.99$, 19.99$, 35$ şeklindedir.

Zoom toplantılardaki özellikleri yükseltme ihtiyacı duyanlar için ek paketler de satılmaktadır. Popüler olarak ilgi çeken ek özellik ise toplantı katılımcı sayısını yükseltmek için tercih edilen “Large Meetings” paketidir. Bu paketin eklenmesi ile katılımcı sayısı 1000 kişiye kadar arttırılmaktadır. Nitekim Study Stream olarak bilinen çalışma kanalları da bu paketleri tercih etmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.