Oyun

PUBG Emülatör Kasma Çözümü 2021

PUBG, ülkemizde bilgisayar ve mobil üzerinde en çok oynanan battelroyal oyunudur. Ancak PUBG Emülatör kasma problemi, bilgisayardan mobil PUBG oynayan kişilerin oyun zevkini etkilemektedir.

pubg emulator kasma ayarları
pubg emulator kasma ayarları

PUBG Emülatör Kasma Sorunu Nedir?

Emülatör programları farklı işletim sistemlerinde bir başka işletim sistemini veya o sisteme ait yazılımı çalıştırmak için kullanılmaktadır. PUBG oyunun mobil versiyonu da Android veya iOs tabanlı sistemlerde oynanabilmektedir. Bu nedenle bilgisayardan PUBG Mobil oynamak isteyen kişiler çeşitli Android Emülatör programları kullanmaktadır.

Android emülatör programları, bilgisayar özelliklerini kullanarak oyunu çalıştırmaktadır. Ancak sistem özellikleri telefonlara göre yüksek olmasına rağmen emülatörde PUBG oynarken daha düşük FPS alınabilmektedir. PUBG Emülatör kasma sorunu olarak tarif edilen bu problem, sistemin yalnızca oyunu değil aynı zamanda sanal bir cihazı çalıştırması sebebiyle görülmektedir.

Anlık olarak çok fazla giriş çıkış yaşandığı durumlarda sıklıkla takılmalar yaşanmaktadır. Bunun temel sebebi telefonlardaki minimalize bir sistemin sağlanamamısıdır. Sistem öncelikle Windows üzerinde bir Android işletim sistemi çalıştırmaktadır. Birde düşük sistem özellikleri buna eklendiğinde anlık olarak çok fazla bilgi girişi gerçekleşmesi lag olmasına neden olmaktadır.

pubg emulator kasma çözümü
pubg emulator kasma çözümü

PUBG Emülatör Kasma Nasıl Çözülür?

Emülatör kasma problemini çözmek için bilgisayar ve program ayarları düzenlenmelidir. Böylelikle arayüzün çalışması hızlandırılmaktadır. Öncelikle emülatörün ana çalışma dosyasının özellikleri açılarak, Yüksek DPI ölçeklendirmesi geçersiz kılınmalıdır. Bunu yapmak için uyumluluk kısmında yer alan “Yüksek DPI ayarlarını değiştir” kısmına girilmelidir. Ardından da geçersiz kıl kutucuğu işaretlenmelidir.

İkinci ayarlanması gereken kısım emülatörün çalıştırılma ayarlarıdır. Bunun için emülatör ayarlarında Motor kısmına girilmelidir. Ardından motor ayarlarında işleme özelliği “akıllı mod” olarak seçilmelidir. Akıllı mod açık hale getirildikten sonra işlemci önbelleği, enforce global rendercache, rendering optimization ayarları açık hale getirilmelidir. Ancak dahili ekran kartı önceliği kapalı tutulmalıdır. Ayrıca FPS artışı yakalamak için ekran düzgünleştirmesi de kapalı tutulmalıdır.

PUBG Oyun için FPS Arttırma ayarları ise genel olarak oyun içi kaliteyi düşürme üzerine etkilidir. Bu sayede görüntü yırtılmaları olmasına karşın FPS artışı sağlanmaktadır. Oyun içi ayarlarda Görüntü Ayarları kısmı orta sistemlerde HD / Akıcı olarak tercih edilebilirdir. Fakat düşük sistemlerde mutlaka Akıcı ayarı tercih edilmelidir. Ayrıca gölge ayarları kapalı, stil ayarı renkli ve kare hızı ayarı aşırı olarak kullanılmalıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.