Oyun

LOL Sezon 11 Mid Şampiyon Önerileri

Rekabetçi oyunlar arasında oldukça büyük bir kitle League of Legends oynamaktadır. Özellikle bireysel oyuncular ise LOL Mid şampiyonları seçerek daha çekişmeli bir oyun deneyimi yaşamaktadır. Ancak yeni sezonla beraber değişen meta ile Sezon 11 mid şampiyonları da revize edildi. Bu durum turnuvalar özelinde etkili olsa da bireysel oyuncular da geri kalmamak için yeni şampiyonları araştırmaktadır.

s11 mid şampiyonları lol
s11 mid şampiyonları lol

Sezon 11 En güçlü Mid Şampiyonu

En güçlü mid şampiyonları S11 güncellemesi ile önceki sezona nazaran minör değişikler barındırmakta. Özellikle bu durum karakterlerin atak türü özelinde etkisini göstermekte. Ancak değişen LOL item sistemi ile yeni karakter dengeleri de kurulmakta.

LOL sezon 11 ile oynanış açısından yenilikler getirdi. Bu durum özellikle orta ve üst oyun alanlarında yenilikler görülmesine neden oldu. Nitekim çoğu profesyonel oyuncu da bu duruma açıklamalarında yer verdiler. Orta koridor özelinde ele alındığında ise en güçlü mid şampiyonu tercihleri menzilli şampiyonlar lehine değişim gösterdi. Nitekim Lucian karakterinin son 2 sezondur ADC rolünden sıyrılmıştı ve doğrudan orta koridor şampiyonu olarak görülmekteydi.

Yeni eşyalar ile değişen dengede özellikle yüksek hasarlar vurulması menzilli karakterlerin tercih edilmesine neden oldu. Ancak bu duruma karşılık olarak yüksek savunma ve can barındıran karakterler de üst koridorda tercih edilir oldu.

Mid meta şampiyonları bu konuda kritik bir öneme sahip oldular. Çünkü yeni eşyalardan bazıları yüksek saldırı imkanı sağladığı gibi savunma gücü de sağlamakta. Bu sayede takım savaşlarında canlarını koruyarak daha uzun süreler hasar verebilir hale geldiler.

sezon 11 güçlü mid şampiyonları
sezon 11 güçlü mid şampiyonları

Sezon 11 Mid Şampiyonlar

Sezon 11 Mid karakterler özellikle kalkan kazanma yönünden takım savaşlarında tercih edilebilir oldular. Nitekim Orianna gibi kitle ve takımı üzerinde eşit dengeli şampiyonlar yine seçilmeye devam etmekte. Ayrıca Lucian, Syndra, Pantheon gibi anlık hasar çıkartabilen şampiyonlar da yine takım savaşlarının taşıyıcısı durumunda. Özellikle Lucian ADC rolünden daha da fazla hasar çıkartabilen bir yapıya sahip.

Aslında en iyi mid şampiyonları sezon 11 özelinde değerlendirmek için karakterlerin davranışlarını değerlendirmek daha doğru olacaktır. Twisted Fate, Pantheon, Ryze gibi şampiyonlar daha hızlı haritada hareket edebilen karakterlerdir. Özellikle harita objektiflerini almak isteyenler veya takım savaşı başlamadan kenarda kalan oyuncuları avlamak isteyenler bu karakterleri almaktadır. Nitekim Mid ile bot üzerinde baskı kurmak isteyenler de yine bu fazla gezebilen karakterleri tercih etmektedir.

Sezon 11 En İyi Mid Şampiyonları Listesi

 1. Syndra
 2. Lucian
 3. Akali
 4. Pantheon
 5. Yone
 6. Orianna
 7. Ryze
 8. Ekko
 9. Fizz
 10. Sylas
 11. Anivia
 12. Irelia
 13. Twisted Fate
 14. Galio
 15. Kassadin

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.