Oyun

Oynarken Keyif Alacağınız Sea of Thieves incelemesi

Henüz test aşamasında olan Sea of Thieves korsan oyunu 20 Mart 2018 tarihinde piyasaya sürülecek. Oyun Microsoft bünyesinde çalışan Rare Ltd. tarafından geliştirilmekte. Unreal Engine gibi güçlü bir oyun motorunu tercih etmeleri oyundaki detayları daha hoş bir hale getirmiş. Macera ve aksiyonun iç içe olduğu oyun Xbox One ve Microsoft Windows 10 sürümüne sahip kullanıcılar tarafından oynanabilecek. Makalemizi takip ederek arkadaşlarınızla veya tek başınıza bir ekibe katılıp oynayabileceğiniz korsan oyunu Sea of Thieves incelemesi ile oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sea of Thieves oyununu Microsoft Store üzerinden 60 Dolar verip alabileceğiniz gibi Xbox aboneliği alarak birçok oyunla birlikte bu oyunuda ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Sea of Thieves incelemesine başlamadan önce oyunun henüz test aşamasında olduğunu ve tam sürümü çıktığında oyuna daha fazla özellik ekleneceğini belirtmekte fayda var.

Sea of Thieves incelemesi

Sea of Thieves incelemesi için başlangıcı grafiklerle yapmanın en doğru olacağı kanısındayım. Oyunun grafik özelliklerinin gerçekçilikten uzak olacak şekilde yapılmış. Yani oyun içerisinde kullanılan kaplamaların animasyon filmlerindeki grafiklerle eş değer tutulması oyunculara biraz daha aydınlık bir ortam yaratarak oyunu keyifli bir hale getirmiş. Deniz ve gökyüzü kaplamaları da aynı şekilde sizi bir animasyon filminin içerisindeymiş gibi hissettiriyor. Havadaki anlık değişimlerin çok iyi bir şekilde yansıtıldığını da belirtmek gerekiyor.Sea of Thieves incelemesi

Oyunun dikkat çeken özelliklerinden birisi en kötü bilgisayarlarda bile çalıştırılabilmesi. Çok yüksek deniz animasyonu ve hava koşullarına rağmen oyun içerisindeki fps değeri oldukça iyi. Gerçekten kötü bir bilgisayara sahipseniz oyunu 540P 15 FPS olarak oynayabilirsiniz.

Adaya ilk adım attığınızda korsanda olması gereken bütün ekipmanlara sahip bir şekilde oyuna başlıyorsunuz. Bu ekipmanlar arasında tabancanız ve dürbünlü silahınız, muzlarınız, müzik aletleriniz ve tabiki de en önemlisi geminiz bulunuyor. Tayfanızı toplayarak geminizdeki mühimmatı ağzına kadar doldurup açık denizlere açılmak için hazırlıklarınızı yaptıktan sonra açık denizlerde diğer gemilere zorlu anlar yaşatmak için yola koyulmanız gerekiyor.

Sea of Thieves Oynanış

Oyun içerisindeki olay geminizi doğru yönetmek ve toplarınızın hedefe doğru isabetli atışlar yapacağından emin olmanızdan ibaret. Ancak bunları yapmak için geminizdeki ekipmanların yeterli durumda olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Bu ekipmanlar düşman gemilerini patlatmak için kullanacağınız toplar, geminizi onarmak için kullanacağınız tahta parçaları ve canınızı doldurmak için muzlardan oluşuyor.

Geminizde biten topları, tahta parçalarını ve muzları elde etmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem mevcut. Bu yöntemler, batık gemilerine dalarak varillerin içerisindeki eşyaları toplamak, görev yapmak için gittiğiniz adalarda bulunan varilleri toplayabilirsiniz veya savaştığınız gemilerdeki korsanları öldürdükten sonra o gemide bulunan varillerin içerisindeki malzemeleri alabilirsiniz.

Oyunda yeniyseniz mutlaka öğrenmeniz gereken 4 adım bulunuyor. Bu adımlardan birincisi iyi bir pusula takibi, ikincisi rüzgarın geliş yönü, üçüncüsü gemiyi ne zaman döndürmeniz gerektiği, dördüncüsü toplarınızın düşman gemilerine olan açısı. Bu dört adımı uygulamayı öğrendikten sonra açık denizlerde tayfanızla birlikte düşmanlarınıza zorlu dakikalar yaşatabilirsiniz. İlk başlarda işlerin yolunda gitmemesini gayet normal bir şekilde karşılayabilirsiniz. En çok zorluk yaşayacağınız kısım gemilerin dönüşleriyle ilgili olabilir. Geminizin dönüş hızını etkileyen faktörlerden biriside rüzgarın nereden estiğidir. Yelkenlerinizi sürekli olarak rüzgarın estiği yöne doğru döndürmeniz daha hızlı gitmenizi sağlayacaktır. Rüzgarı arkanıza aldığınızda geminiz daha açılı bir şekilde dönecektir. Ancak ani dönüşler yapmak için çapa atmanız gerekmekte. 4 kişi oynuyorsanız eğer manevranızı tamamladıktan sonra attığınız çapayı hızlı bir şekilde toparlamak için en az 3 kişiye ihtiyacınız var.

Diğer korsan gemileriyle savaşmak için kullanabileceğiniz biraz zor olan bir yöntem onların gemisine sızıp çapalarını indirip pozisyonlarını kaybetmelerini sağlamaktır. Daha kolay yoldan bu işi bitirmek için yan yana ateş ettiğiniz pozisyonlarda ise düşman gemisinin alt kısımlarına top atışı yapmanız o geminin daha hızlı bir şekilde su almasını sağlayacaktır. Bu sayede gemiyi batırıp eğer varsa sandıklarını ele geçirebilirsiniz.

Tabi bu durum sizin geminiz içinde geçerli. Geminin alt kısımlarında açılan delikleri kapatmak için geminizin envanterinde tahta olması yeterli olmuyor, delikleri tamir etmek için tahta parçalarını elinize almanız gerekiyor. Bu durumun aynısı geminizdeki topları doldurmak için de geçerli. Topu bir sefer doldurduktan sonra o toptan ayrılmadan elinizdeki topları seri bir şekilde topa koyup ateşleyebiliyorsunuz. Biraz daha zoru seven oyuncular için bu durum pek hoş karşılanmasa da oyunun hızlı ilerlediğini ve tamamen eğlence amaçlı olduğunu düşündüğümüz zaman çokta sırıtmıyor.

Sea of Thieves En Çok Altın Veren Görevler

Oyunda alacağınız görevler sayesinde altın kazanabilirsiniz. Görevleri yapmak için bir adaya gidip o adada bulunan hazine sandıklarını keşfetmeniz gerekiyor. Aldığınız görevde hazine sandıkların yerleri çarpı ile işaretli olabileceği gibi size bazı ipuçları verip o ipuçları doğrultusunda hazine sandıklarını bulmanız istenmekte. İpuçları doğrultusunda daha uzun sürede hazine sandıklarını bulabilirsiniz. Bu geçen sürede geminize herhangi bir saldırı olmaması açısından güvenli olacağını düşündüğünüz bir yere bırakmak en doğrusu olacaktır. Görevlerle bulacağınız hazine sandıklarının yanı sıra adalarda ekstradan sandık bulma şansınızda mevcut.

Görevler sonucunda elde edeceğiniz sandıkları satmak için Outpost adalarına gitmeniz gerekmekte. Sandıkalrınızı çadırların içerisinde bulunan NPC’lere satarak altın toplayabilirsiniz. En çok altın getirecek sandık Kaptan sandığıdır. Bu sandıklardan 10 altında gelebilir, 500 altında gelebilir bu tamamen sizin şansınıza ve bulduğunuz sandığın nadirliğe bağlı olarak değişim göstermektedir. Ancak bu adalara sizden önce giden düşmanlar sizi adada öldürüp hazine sandığınızı alıp satabilir.

Biriktirdiğiniz altınlarla oyun içerisinde birçok kozmetik ürününe sahip olabilirsiniz. Bu ürünler hiç bir şekilde size bir avantaj sağlamıyor sadece görünümü değiştiriyor. Sea of Thieves oyunu şuanda test aşamasında olduğu için pek fazla özelliştirme eşyaları bulunmuyor. Oyun tam sürüme geçtiği zaman bu içeriklere mutlaka yenileri eklenecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.