Oyun

Don’t Starve Together The Forge

Don’t Starve Together oyununa özel olarak yapılacak olan etkinliklerden ilki The Forge etkinliği oldu. Etkinlik 9 Kasım da başladı ve 30 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek.

Etkinlik içerisinde 6 kişilik co-op meydan okuma , The Gladiator Skin seti, tacirler için yeni skinler , yeni canavarlar ve bosslar , tüm karakterler için yeni dövüş özellikleri , birbirinden yeni silah ve zırhlar ayrıca bir tanede yeni bir arena bulunuyor. 23 Ekimde ile 30 Ekim arasındaki betaya katılmış olan oyuncular kendilerine özel portre rengine sahip olacaklar.

 

Don’t Starve Together The Forge İpuçları

 • Forging Hammer veya Riled Lucy ile bir saldırı yapıldığı zaman düşmanın üzerinde kırık kalkan simgesi belirir. Düşmanın üzerinde kalkan simgesi varsa o düşmandan daha çok hasar alırsınız.
 • Inferno Staff’ a ait meteor, elektrik hasarıyla birlikte büyülü hasar olarak sayılır.
 • Takım arkadaşlarınızı daha hızlı canlandırmak için Wilson karakterini tercih edebilirsiniz. Wilson karakterine yüksek hasar veren silahlar yerine uzak mesafe silahlar ile hız arttırıcı eşyalar kullanmak daha iyi bir seçenektir.
 • Scorpions Acid‘ten kaçınmaya çalışmanız sizin için iyi olacaktır.
 • Zaman ile yapılan görevleri hızlıca tamamlamak için yanına yaklaşınca sizi takip eden canavarlardan uzak durmanızda fayda var.
 • Turlar arasında duraklatma yaparak düşen oyuncuları, takım arkadaşlarını canlandırabilir ve iyileştirebilirsiniz.
 • İlerleyen turlarda takım arkadaşlarınızdan bir kişi canavarların dikkatlerini üzerine çekip etrafta koştururken diğerleri de canavarlara saldırabilir böylece daha az hasar alırsınız.
 • Canları düşük olan Melee karakterler , silahlarının özel yetenekleri dolana kadar bekleyebilirler. Böylece bir grup düşmana saldırıp onları sersemletip kolayca öldürebilirler.
 • Battle Standarts düşmanların savunmalarını arttırır ancak tek başlarına savunmaları düşüktür.
 • Maxwell ve Wickerbottom karakterleri Petrification Tome’ leri diğer turlarda ana silahlarını takımlarını desteklemek için değiştirmeliler.
 • Takım arkadaşlarınızın canlarını yenilenmesi için veya tur süresini arttırmak için düşman çetelerin dikkatini dağıtmak yararlı olacaktır.
 • Silahların özel yeteneklerinin kullanım süreleri olduğundan yere atılan silahları geçici olarak kullanabilirsiniz.
 • The Tome of Petrification çok hızlı patlayabildikleri için  Boarilla ve Grand Forge Boarrior’a karşı etkisizdir. Düşmanları geçici olarak dağıtmak için de kullanılabilir.
 • Wigfrid her 8 başarılı saldırı için savaş çığlı atacaktır. Baraj Dart’ın özel gücü 8 vuruş olduğu için, doğru kullanıldığı taktirde bir savaş çığlını tetikleyecektir.
 • Grand Forge Boarrior takviye olarak Battle Standarts çağırdığı zaman takım arkadaşları yalnız bırakılmamalıdır.
 • Steadfast Stone Armor takımda ki tanklara kesin olarak verilmelidir.

Don’t Starve Together The Forge Karakterler Özellikleri

Karakterlerin özellikleri Don’t Starve Together The Forge etkinliğine özel düzenlenmiştir.

Wilson : Takım Arkadaşlarını 2 kat hızlı canlandırır ve canlandırırken sağlığı daha hızlı yenilenir. Melee, Darts ve Staves özellikli silahları kullanabiliyor.

Willow : Ayı Bernie’nin koruyucusu , yangınlar ve patlamalarla verdiği hasar %10 arttı. Darts ve Staves özellikli silahları kullanabiliyor.

Wolfgang : Canı düşük olduğu zaman güçlenir. Güçlendiğinde saldırı gücü 2 katına çıkar aynı zamanda savunması ve hareket hızı da artar. Melee silahları kullanabiliyor.

Wendy : Kız kardeşi Abigail tarafından korunan bir karakter. Darts ve Staves kullanıyor.

WX-78 : Saldırıya uğradığında düşmanlarını şoka uğratıyor. Elektrik hasarı %50 arttı. Melee silahlarını kullanıyor.

Wickerbottom : Yeterince hasar verdikten sonra vereceği büyü kazanır ve büyünün hasarı artar. Books ve Staves silahlarını kullanıyor.

Woodie : Lucy atılırsa eğer Woodie’ye geri döner. Lucy kullandığı zaman saldırı hızı artar. Melee silahlarını kullanabiliyor.

Wes : Canlanma süresi 2 kat hızlı dolar. Saldırı yaparken dikkati az bir oranda üzerine çeker. Üzerine çektiği dikkatten kurtulma oranı düşüktür. Melee, Darts ve Staves özellikli silahları kullanabiliyor.

Maxwell : Tek bir hedefe odaklanan saldırılardan sonra Gölge Duelists‘i çağırabiliyor. Books ve Staves silahlarına hakim.

Wigfrid : Savaş çığlıklarına yakın takım arkadaşlarının saldırı hızını %25 arttırır ve dikkati üzerine çeker. Melee ve Darts silahlarını kullanabilir.

Winona : Tüm yeteneklerin tekrar kullanım sürelerini %10 hızlandırır. Melee, Darts ve Staves kullanır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.