Oyun

PUBG Silah Hasarları

Pubg oynayanların merak konusu olan silahların verdiği hasarları sizler için inceledik. Aşağıdaki listeden oyun içerisinde bulunan tabancaların, hafif taramalı silahların, ağır silahlar ve keskin nişancı silahlarının hasarlarına ulaşabilirsiniz. PUBG silah hasarları ve silahların özellikleri ;

PUBG Silah Hasarları

Aşağıda PUBG oyunu içerisinde en çok kullanılan silahları ve özelliklerini silah türlerine göre inceledik. Güncellemeler ile birlikte gelecek yeni pubg silah hasarları listeye eklenecektir.

[geo-post id=”3619″]

Yeni gelen güncellemeyle birlikte PUBG silah hasarları bazı değişikliklere uğradı. Bütün silahların değerleri son güncellemeye göre güncellenmiştir!

PUBG Tabancaların Verdiği Hasar Değerleri

P18C tabancası 9mm mermi kullanmakta. Silahın tam otomatik ve tekli olmak üzere iki modu bulunmakta. Normal şarjör kapasitesi 17 iken uzatılmış şarjör ile 25 mermi kapasitesine kadar ulaşabiliyor. P18C ile sıkılan bir mermi karşınızdaki düşmana 23 hasar veriyor.

P1911 silahı .45 ACP türünde mermi kullanıyor. Bu silah sadece tekli modda kullanılabiliyor. 7 mermi kapasitesine sahip olan silaha uzatılmış şarjör takılırsa mermi kapasitesi 12’ye çıkartılabiliyor. P1911 silahının mermileri düşmana 41 hasar veriyor.

P92 mermi olarak 9mm kullanıyor. P92 silahını sadece tekli modda kullanabiliyorsunuz. Tek şarjöre 15 mermi alabiliyor ayrıca uzatılmış şarjör kullanıldığında kapasite 20 mermiye yükseliyor. P92 silahıyla rakiplerinize 35 hasar verirsiniz.

R1895 mermi olarak 7.62mm kullanan tek tabancadır. Silahın dolum süresi çok uzun ve 7 mermi alabilecek kadar şarjör kapasitesine sahip. R1895 ile atılan mermi 55 hasar verir.

 

 PUBG SMG Hasar Değerleri

SMG silah çeşidi olan Micro UZI 9mm mermi kullanıyor. Silah tam otomatik olarak seri bir şekilde mermi atabiliyor. Ana mermi kapasitesi 25 olan silaha uzatılmış şarjör takıldığı zaman kapasite 35 mermiye yükseliyor. Micro UZI ile atılan mermiler 26 hasar verir.

Tommy Gun .45 ACP mermisi kullanıyor. Silahı tekli veya tam otomatik olarak kullanabiliyorsunuz. Temel mermi kapasitesi 30 olan silah uzatılmış şarjör ile birlikte 50 mermi alabiliyor. Tommy Gun ile rakiplerine sıktığınız mermi başına 40 hasar vurursunuz.

SMG silahların arasında en popüler olan UMP9 9mm mermi tüketiyor. UMP9 ile tekli,üçlü veya tam otomatik olarak ateş edebiliyorsunuz. Temel olarak 30 mermi kapasitesi bulunuyor ancak uzatılmış şarjör kullanıldığı zaman bu kapasite 40 mermiye çıkıyor. UMP9 ile düşmanlara 39 hasar vurursunuz.

Vector ile .45’lik 13 mermiyi çok hızlı bir şekilde sıkabilirsiniz. Silahı tekli,üçlü veya tam otomatik olarak kullanabilirsiniz. Vector ile sıkacağınız her mermi rakibinize 34 hasar verir.

 

PUBG Saldırı Tüfeklerinin Verdiği Hasar Değerleri

AKM mermi olarak 7.62mm kullanmaktadır. AKM ile tekli atışlar yapabileceğiniz gibi otomatik olarak 30 mermiyi rakibinizin üzerine boşaltabilirsiniz. Uzatılmış şarjör takıldığında mermi kapasitesi 40 a yükselir. AKM ile ateş ettiğinizde düşmana isabet eden her mermi 49 hasar verir.

Air drop içersinden çıkan Groza 7.62mm mermisi kullanır. Çok seri bir şekilde 30 mermi atabilen silah uzatılmış şarjör ile mermi kapasitesini 40 a çıkartır. Grozadan çıkan her mermi düşmana 49 hasar vurur.

M16A4 5.56mm mermisi kullanıyor.  Temel olarak 30 mermi kapasiteli silah eklentiyle birlikte 40 mermi alabilyor. Silahı tekli modunda kullanabileceğiniz gibi 3lü atışlarda yapabilirsiniz. M16A4 içerisinden çıkan mermi düşmana 43 hasar verir.

M416 ile düzgün atışlar yapabilirsiniz. 30 tane 5.56mm mermi kapasiteli silah eklentiyle birlikte 40 mermi alabiliyor. M416 ile hem tekli hem de otomatik atışlar yapabilirsiniz. M416 mermisi düşmana isabet ettiğinde 43 hasar verir.

SCAR-L ile M416ya göre daha stabil atışlar yapabilirsiniz. Mermi olarak 5.56mm kullanmakta. SCAR-L ile tekli atışlar yapabileceğiniz gibi otomatik atışlar da yapabilirsiniz. SCAR-L ile sıkılan her mermi düşmana 43 hasar verir

 

PUBG Keskin Nişancı Tüfeklerinin Verdiği Hasar Değerleri

Kar98 ile canı yarıma yakın rakiplerinizi tek mermide öldürebilirsiniz. Kar98 etrafta çokça bulabileceğiniz 7.62 mm mermisi kullanıyor. Kar98 ile yapacağınız atışlar rakibinize 72 hasar verir.

Air drop içerisinde bulabileceğiniz AWM sadece Magnum mermisi kullanıyor. Mermisi çok kısıtlı olduğu için rakibinize en uygun zamanda ateş etmeye özen gösterin. AWM mermisi ile vurulan rakibiniz 132 hasar alır.

Yine air drop içerisinden çıkan M24, AWM kadar etkili olmasada rakibini tek vuruşta öldürebilme potansiyeline sahiptir. Mermi olarak 7.62mm kullanan M24 düşmana 84 hasar verir.

Mini 14 seri atışlar yapabileceğiniz keskin nişancı tüfekleri arasındadır. Mermi olarak 5.56mm kullanan silah rakibine 44 hasar verir.

 

MK14 seri atışlar yapabileceğiniz nişancı tüfeklerindendir. Ancak silah çok fazla geri tepmektedir. 7.62mm mermileri kullanan MK14 bir vuruş ile 61 hasar verir.

 

SKS ilede seri atışlar yapabilirsiniz. SKS çok fazla geri teptiği için tepmeleri azaltan eklentiler ile silahın kontrolünü daha koaly sağlayabilirsiniz. SKS 7.62mm mermiler sıkabiliyor. Rakibine denk gelen her mermi 53 hasar veriyor.

Çok sessiz atışlar yapabileceğiniz VSS için dürbün takmanıza gerek yoktur. VSS 9mm mermi kullanır ve mermilerin gidiş hızı çok yavaştır. Rakibe isabet eden her mermi 41 hasar vurur.

 

PUBG Pompalı Silahların Verdiği Hasar Değerleri

S12K seri olarak ateş eden pompalıdır. Seri ateş etmesi silahın çok fazla tepmesine neden oluyor. Tek seferde 5 pompalı mermisini düşmana boşaltabiliyor. Silahtan çıkan saçmaların her biri düşmana 22 hasar veriyor.

S1897 olarak bilinen pompalı tüfek 5 mermiyi orta serilikte rakibe sıkabiliyor. Yakında bulunan rakibi tek ateşle öldürebilrsiniz. S1897 ile ateş edildiğinde tüm saçmalar düşmana isabet ederse 225 hasar vuruyor.

Çift kırma olarak bilinen S686 pompalısı adından da anlaşılacağı üzere 2 pompalı mermisi alabiliyor. Diğer pompalılar gibi yakın mesafede oldukça etkilidir. S686 saçmalarının tümü rakibe isabet ederse 225 hasar vererek tek atışta rakibi öldürebilirsiniz.

PUBG Hafif Makineli Silahların Verdiği Hasar Değerleri

Oyun içerisinde sadece air dropdan elde edebileceğiniz M249, 5.56 mermisi kullanmaktadır. Tek seferde 100 mermiyi tam otomatik olarak ateşleyebileceğiniz bu silahtan çıkan her kurşun rakibinize 45 hasar vermektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. Pubg silah hasarları içine yeni silahlar ne zaman eklncek

  2. UygurRa98 says:

    Pubg yeni eklenen silahların hasarları eklensin artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.