Oyun

Herkes İçin Erişilebilir Oyun Listesi!

“Geçtiğimiz günlerde birincisini paylaştığımız Erişilebilir Oyun listesinin devamı ile karşınızdayız. Erişilebilir Oyun Nedir? Derseniz eğer kısaca, çoğu kitle tarafından ulaşılaibilir olan oyunlardır. Az Fiyat Çok Eğlence için ilk yazımıza göz atabilir eğer okuduysanız yazımıza devam edebilir ve bilinen ya da bilinmeyen fakat oynanış ve fiyat bakımından uygun olan birkaç oyunu öğerenebilirsiniz. İlk listemizdeki gibi yine bu listemizde de Ucuz Oyun olabilmesi için en yüksek fiyatı 50 Türk Lirası olarak belirledik. Gel gelelim listemize.

This War Of Mine:

Eski bir oyun olmasına karşın oynanışı ve atmosferi büyüleyici şekilde. Yaşadığınız ülke üzerinde bir iç savaş çıktığını düşünün. Tanımadığınız insanlara güvenmek ya da öldürmek sizin elinizde. Çok iyi düşünmeli ve planlama yapmanız gerekmekte aksi halde açlıktan ölebilir, hastalıktan yataklara düşebilirsiniz. Oyuna 3 kişi ile başlıyorsunuz ve başladığınız ev içerisinde dolapları, yıkıntıları, çekmeceleri arıyorsunuz bu ilk gün için sizi idare edebilecek şekilde malzeme veriyor. Atölye ile yeni yerler yapıp bu yaptığınız yerlerde farklı aletler üretebilir, bitki yetiştirebilir, etrafta gezinen sürüngen türü hayvanları tuzağa düşürüp et elde edebilirsiniz. Gece olduğunda ise sizin seçtiğiniz bir kişi ile yağmaya çıkabilir kanun tanımaz bir haydut olabilir ya da kimseye bulaşmadan malzeme toplayabilirsiniz. Unutmayın ki en kötü haydutun bile bir kalbi ve psikolojisi bulunmakta. Oyunda en çok dikkat etmeniz gereken durumlardan bir tanesi de karakterlerinizin psikolojik durumu. Çok sık kullandığımız “Anlatılmaz yaşanır.” cümlesine tam olarak uyan bir oyun. Oyun fiyatı 31₺ ve Steam üzerinden satılıyor.

This War Of Mine
This War Of Mine Oynanış Ekranı

Freeman: Guerrilla Warfare

RTS yani Gerçek Zamanlı Strateji oyunlarını seviyorsanız eğer beğeneceğiniz bir oyun, bir de bunun üzerine FPS yani Birincil Şahıs Nişancı oyununu da ekleyin ve güzelliğine tanık olun. Daha önceden Call To Arms oyunu oynadıysanız yabancılık çekmeyeceğiniz bir oyun. Kısaca anlatmak gerekirse; Company Of Heroes, Arma, Age Of Empires oyunlarını birleştirin. Ardından günümüz teknolojisini içine katın. İşte karşınızda Freeman: Guerrilla Warfare. Oyun fiyatı 25₺ ve Steam üzerinden satılıyor.

Freeman: Guerrilla Warfare
Freeman: Guerrilla Warfare Oynanış Ekranı

Plague Inc: Evolved

Bir kimyager ve biyologsunuz. Bir çeşit virüs, bakteri türü canlı ürettiniz ve bunu dünya üzerine saldınız. Zaman geçtikçe bulaşmaya devam etti ve bir tehdit haline geldi. İşte oyun konusu bu. Kendinize ait bu canlıyı istediğiniz herhangi bir ülke üzerinden dünya üzerine salıyorsunuz ve beklemeye başlıyorsunuz. Elde ettiğiniz DNA puanlarıyla canlınıza evrim geçirtebiliyor ve bu evrimlerle daha dayanıklı, daha öldürücü, daha bulaşıcı olabiliyor. Oyun fiyatı 24₺ ve Steam üzerinden satılıyor.

Plague INC
Plague Inc Oynanış Ekranı

60 Seconds!

Düşman bir ülke yaşadığınız bölgeye doğru nükleer başlık taşıyan bir füze fırlattı ve 60 saniyeniz olduğu söylendi. Sığınağınıza neler koyardınız? Hızlı düşünmeli, hızlı hareket etmeli aynı zamanda iyi plan yapmalısınız. Çünkü uzun süre sığınağınızdan çıkamayacak ve ordunun gelmesini bekleyeceksiniz. Bütün ailenizi kurtarabilecek misiniz sizce? Oyun fiyatı 18₺ ve Steam üzerinden satılıyor.

60 Seconds!
60 Seconds! Oynanış Ekranı

Factorio:

Farklı bir gezegene düşüyorsunuz ve ortamı tamamen farklı. Bir an önce kurtulmalı ve Dünya’ya geri dönmelisiniz. Elinizi çabuk tutmalısınız çünkü yerli canlıları sizi orada istemiyor. Bir adet Maden Sondajı ve bir adet taş fırınla başladığınız oyunda madenleri kazarak daha iyi eşyalar ve parçalar üretiyor ve nihai son yani roket için araştırmalar yapıyorsunuz. Oyunu arkadaşlarınızla oynadığınız zaman gerçek anlamda eğleneceğinize eminim. Oyun fiyatı 31₺ ve Steam üzerinden satılıyor.

Factorio
Factorio Oynanış Ekranı

Şimdilik listemiz bu kadardı. Peki sizin Erişilebilir Oyun listenizde hangi oyunlar bulunuyor?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.