Mobil Oyun Oyunlar Teknoloji

Discord Ses Değiştirme Programı 2021

Arkadaşlarla beraber oynanan oyunlar günümüzde popüler eğlence araçlarıdır. Nitekim iletişim kurmak amacıyla tercih edilen programlardan başında Discord gelmektedir. Discord ses değiştirme programı ile arkadaşlarıyla konuşmak isteyenler daha eğlenceli anlar yaratabilmektedir. Ayrıca kişiler tanımadığı insanlarla konuşurken de bu programlardan faydalanmaktadır. Bugün Fortnite, PUBG, R6S, Squad gibi oyunların hepsinde sesli iletişim bulunmakta ve ses değiştirme programı buralarda da çalışmaktadır.

Discord üzerinde yer alan kanallar ile yeni oyun arkadaşları edinilebilmektedir. Hatta birçok e-spor clanı yine Discord kanallarındaki oyunculara teklif götürmektedir. Discord bu denli aktif kullanıldığı için de insanlar sürekli burada vakit geçirmektedir. Hemen her arkadaş grubunun kendi discord sunucusu olsa da popüler discord sunucuları da bulunmaktadır.

discord ses efekti programi
discord ses efekti programi

Bedava Ses Değiştirme Programı

Ses değiştirme programı ücretsiz olarak sunulan versiyonlara sahip olmasına karşın genellikle ücretli (pro) halde kullanılabilmektedir. Bu programların temel yapısı sesi yalnızca değiştirmeyip üzerine tune uygulaması ve farklı bir hale kavuşturmasıdır. Bu denli pratik olması sebebiyle programlar genellikle ücretli olarak sunulmaktadır. Ancak ücretsiz deneme versiyonu sunulan süre boyunca ihtiyacı giderecek kadar yeterli olmaktadır.

Discord Ses Efekti Programı İndir

Ses efekti programları önceki yıllarda yalnızca ses üzerinde voice reverb ve temel ses dengesi özelliklerini etkilemekteydi. Ancak zamanla farklı ses modelleri ve ünlü karakterlerin seslerini taklit eden programlar piyasaya sürüldü. Nitekim Teamspeak3, Skype, Discord gibi iletişim programlarında da bu efekt programları kullanılır oldu.

AV Voice Changer Ses Değiştirme Programı

Birebir konuşmalarda veya chat kanallarında sıklıkla tercih edilen değiştirme programı AV Voice Changer’dir. Program genel olarak sesin manuel olarak dengelemesini sağlamaktadır. Böylelikle ses olduğundan daha farklı bir noktaya çekilebilmektedir. Ses rengi uygun olan kişiler karşı cinsin sesini dahi taklit edebilmektedir. Kadın sesi programı arayan erkekler genellikle bu programı tercih etmektedir. Program ücretsiz deneme sürümü boyunca tamamen sınırsızca kullanılabilmektedir.

ClownFish Ses Değiştirme Programı

ClownFish uygulaması sesi efekt ile farklı bir hale getirmektedir. Temel olarak ses değiştirmekten ziyade çevresel efektleri uygulamaktadır. Ancak bu hali ile yine de dinleyen kişi sesin kime ait olduğunu anlayamamaktadır. Program ücretsiz olması sebebiyle hemen hemen hayat kurtarıcı olarak kabul edilmektedir. Efektler içerisinde kadın, robot, bebek sesi gibi hazır ayarlar da yer almaktadır.

oyunda ses değiştirme programı
oyunda ses değiştirme programı

VoiceMod Ses Değiştirme Programı

Ses değiştirmekle beraber efekt uygulamak isteyenler için sunulan programlardan birisi VoiceMod programıdır. Bu program hemen her iletişim programı ile etkileşimli olarak çalışmaktadır. Ayrıca yalnızca ses dengesini değiştirmeyim çevre efektleri de uygulayabilen program ücretsiz deneme sürümü ile kullanılabilmektedir.

Discord’da Ses Nasıl Değiştirilir?

Discord’da ses değiştirme için programa ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgisayarda sesi değiştiren hemen her program Discord için yeterli olmaktadır. Discord’da ses değiştirmek için program kurulduktan sonra ses ayarlarından kaynak olarak ilgili program tercih edilmelidir. Burada önemli olan ses kaynağının yalın mikrofon olmamasıdır. Çünkü ses öncelikle işlenmekte ve program üzerinden tekrar dışa verilmektedir. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.