Mobil

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’a son güncellemeyle birlikte son görülme özelliği eklendi. Son güncellemeyle beraber gelen bu özellik şimdiden gündem konusu oldu. Instagram üzerinden gönderdiğiniz direkt mesajlarda bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Instagram son görülme özelliği ile direkt mesaj üzerinden konuştuğunuz kişilerin en son ne zaman aktif olduklarını görebiliyorsunuz.

Son Instagram güncellemesiyle birlikte gelen son görülme özelliği kullanıcıları, bu özelliği beğenen ve beğenmeyenler olarak ikiye bölmüş gibi gözüküyor. Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamalarında arkadaşlarınızın en son ne zaman aktif olduğunu gösteren aynı özellik istenildiği zaman kullanıcılar tarafından kapatılabiliyordu. Instagram uygulamasında yayınlanan son güncellemeyle gelen son görülme özelliği “24 Saat Önce Aktif”, “1 Saat Önce Aktifti”, ”Bugün Aktifti” ve ”Şu An Aktif” tarzında zaman sürelerini belirterek bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşıyor. Herkesin aklında olan Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır? Sorusunun yanıtına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamaları üzerinde hali hazırda kullanılan Son Görülme özelliği son Instagram güncellemesiyle birlikte Instagram kullanıcılarının kullanıma açıldı. Instagram kullanan kişilerin birçoğunu huzursuz eden son görülme özelliğini devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler çok basit.

  • İlk olarak uygulamanın sağ alt tarafında bulunan profil resminize tıklayın. Profilinize girdikten sonra sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın ve ayarlar menüsüne girin.
  • Karşınıza çıkan Ayarlar menüsünün en altında yer alan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini devre dışı bırakmak için sola doğru sürükleyin. Bu işlemden sonra Instagram hesabınızda ekli olan kişilerin en son ne zaman aktif olduğunuzu görmelerini engelleyebilirsiniz.

instagram son görülme kapatma

Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler

Instagram’a gelecek olan yeni özellikler arasında bulunan başka kullanıcının hikayesinden alınan ekran görüntüsünün o kullanıcıya bildirim olarak gitmesi henüz test aşamasında. Test aşamasında olduğu için şuanda alınan ilk ekran görüntüsünde kullanıcılara herhangi bir bildirim gönderilmiyor. Direkt mesajlar için kullanılan bu özelliğin test aşamalarında tamamlandıktan sonra atılan hikayeler içinde gelmesi bekleniyor.

Halen test aşamasında olan bir diğer özellik ise Type. Type özelliği sayesinde Instagram üzerinden çeşitli hikayeler gönderen kullanıcılar artık bu hikayeler içerisine arka plan resmi seçerek yazı ekleyebilecekler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. instagram güncellemesinde yeni gelen son görülme kapatma iyi oldu yav

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.