Mobil

Fortnite Android Sürümü Ne Zaman Çıkacak?

Fortnite ve PUBG, battle royale türleri içinde oldukça popüler oyunlardır. İki oyunun yapımcıları yaptıkları oyunların çoklu platformlarda oynanmasına olanak vermektedir. PUBG mobil versiyonu hem iOS hem de Android işletim sistemi kullanan akıllı cihazlarda oynanabilmektedir. Ancak Fortnite mobil şuan için sadece iOS üzerinden oynanabiliyor. iPhone kullanmayan oyuncuların çoğu Fortnite android sürümü ne zaman çıkar? ve hangi cihazlarla uyumlu? Gibi soruların cevabını merak etmekteler.

Fortnite Android Sürümü Ne Zaman Çıkacak?

Apple iPhone kullanan oyuncular mobil cihazlarında Fortnite eğlencesini günün her anında yaşayabiliyorlar. Android kullanıcıları ise henüz daha oyunu telefonlarına indiremiyorlar. Fortnite mobil android sürümü ne zaman çıkacak? Sorusunun cevabı hakkında yapımcılar tarafından net bir bilgi veya tarih verilmedi. Ancak oyunun android versiyonunun önümüzdeki iki üç ay içerisinde çıkabileceğini düşünüyoruz.

Fortnite Android Çıkış Tarihi

Fortnite Hangi Android Cihazlarla Uyumlu?

Oyundaki grafikler, aksiyonlar ve efektlerin kalitesi oldukça yüksek. Maalesef eski android telefonlarda kullanılan donanımlar oyunun minimum grafiklerde çalışması için gerekli olan donanım özelliklerini karşılayamayacağı için bir çok kullanıcı oyunu oynarken sorunlar yaşayacak. Fortnite mobil android sürümünü herhangi bir takılma veya kasma sorunu olmadan oynamak isteyen kullanıcılar içerisinde en az 2 GB bellek ve güçlü bir grafik işlemcisi bulunan akıllı telefonlara yönelebilirler. Şuan için Fortnite mobil oyunu hangi android cihazlarda çalışacak? sorusunun cevabı kesin bir şekilde belli olmasa da Epic Games tarafından yapılan listede; Google Pixel 2/XL, LG G6, V30, Huawei Mate 10 (Pro ve Lite), Huawei P9 ve P9 Lite akıllı telefon modelleri bulunuyor.

[geo-post id=”3473″]

Fortnite Mobil Android Nasıl Kayıt Olunur?

iOS için yapılan kayıt sisteminin aynısını Fortnite mobil Android için de geçerli olacak. Oyunun ilk testleri için oyunu önceden farklı platformlarda oynamış ve oyun hakkında yeterince bilgisi olan oyunculardan oluşturulmuş bir grup kayıt edilecek. Böylece oyunun mobil sürümünü daha deneyimli oyuncular test etmiş olacak ve oyun içerisinde karşılaşılabilecek olası hataların düzeltilmesi daha kısa bir zaman alacak. İlerleyen zamanlarda ise oyuna kayıt edilen grupta bulunan kullanıcılar tarafından diğer oyunculara davet gönderilecek.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Samyen86 says:

    fortnite android çıkıș tarihi bir an önce gelse iyi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.