Mobil

iPhone Ekranı Bilgisayara Nasıl Yansıtılır?

Farklı aygıtlar üzerinden işler yaparken Apple iPhone cihazınızı o aygıta yansıtarak o işlerden alacağınız verimi artırabilirsiniz. Bilgisayar ya da Mac cihazınızda yaptığınız çalışmalar esnasında iPhone telefonunuzu kullandığınız monitöre yansıtmanız durumunda telefondaki mesajlara, bildirimlere ve gelen çağrılara bakmak için işinizi bölmek yerine direkt olarak bilgisayar üzerinden halledebilirsiniz. iPhone ekranını bilgisayara yansıtma işleminin yanı sıra bilgisayarı projeksiyona ile bağlayarak sunumlarınızı da kolayca yapabilirsiniz.

iPhone Ekranı Bilgisayara Nasıl Yansıtılır?

iOS işletim sistemine sahip telefonunuzun ekranını bilgisayara yansıtmak için kullanabileceğiniz bir kaç program mevcuttur. Örneğin Reflector isimli program sayesinde AppleTV cihazı olmadan, iOS için özel olarak geliştirilmiş olan AirPlay sisteminin yanı sıra Chromecast ve Miracast gibi sistemleri de kullanarak oldukça düşük bir ücret karşılığında iPhone ekranı bilgisayara yansıtılabilir. 3. parti yazılıma gerek olmadan iPhone cihazlarını bilgisayar monitörüne bağlayabilirsiniz. AirPlay Reflector isimli program bu özelliklerinden dolayı Apple kullanıcılarının en çok kullanacakları araçlardan birisi haline gelebilir. Program Windows ve Mac versiyonları için 13 dolar, Android içinse 7 dolar gibi gayet makul bir ücrete sahip.

Reflector programı dünya çapında 100.000’den fazla sınıfta kullanılmaktadır. Okullar için özel olarak geliştirilmiş eğitim için kullanılan sürümü de mevcuttur. Bu sayede eğitimciler mobil cihazlarını kolayca bilgisayara bağladıktan sonra ekranı projeksiyon yardımıyla perdeye yansıtabilirler. Reflector Android, MacOS ve Windows üzerinde çalışan bir program olduğu için App Store içerisinde aratmanıza gerek yok. Ancak programın android sürümü Google Play Store üzerinden satın alınabiliyor. Programı test etmek isteyen kullanıcılar için 7 gün boyunca ücretsiz deneme sürümünden faydalanabilirler.

iPhone ekranını bilgisayara yansıtmak için kullanabileceğiniz başka bir program ise lonelyscreen’dir. Bu program, AirPlay bağlantısını kullanarak telefon ekranını Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların monitörüne yansıtabiliyor. Programın yıllık 15 dolar gibi bir ücreti var ancak satın almadan önce denemek isteyen kullanıcılar için 7 günlük ücretsiz sürümü de bulunuyor. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra iPhone Denetim Merkezi içerisinden Screen Mirroring kısayoluna dokunarak karşınıza çıkan LonelyScreen seçeneğini seçin. Böylece telefon ekranındaki aktiviteleri mönitör üzerinden takip edebilirsiniz. Bu programda bilgisayar üzerinden iPhone cihazınızı kontrol etmeniz mümkün değil.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.