Mobil Teknoloji

2021 İnstagram Filtreleri ve Mood Filtreler

2021 İnstagram Filtreleri ve Mood Filtreler

Sosyal medya kanalları arasında en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan İnstagram, sahip olduğu İnstagram filtreleri ile kullanıcıların paylaşımlarını daha estetik hale getirmesini sağlamakta. Özellikle story paylaşımları için sıklıkla tercih edilen İnstagram mood filtreler, görseli daha belirgin ve ilgi çekici hale getirmekte.

Günümüzde kurumsal ve bireysel hesaplar tarafından oldukça fazla kullanılan bu filtreler özellikle hesaplarını tasarımsal açıdan farklı hale getirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmekte. Ayrıca kitlesel olarak yayın yapan fenomen instagram hesapları da yine favori İnstagram filtreleri  ile fazlaca beğeni ve takipçi kazanmaktalar.

İnstagram Blogger Filtreleri
İnstagram Blogger Filtreleri

İnstagram Hikaye Filtreleri ve Efektleri

Hikaye özelliğinin geldiği ilk zamanlardan beri paylaşım öncesinde filtre seçerek görsel ilgi çekici hale getirilebilmektedir. Ancak standart olarak sunulan filtreler görsel üzerinde kısıtlı düzenlemeler yapılmasına imkan tanımaktadır. Yeni gelen İnstagram hikaye efektleri ile daha güzel görseller elde edilebilmektedir.

İnstagram Efekt Galerisi Önerileri

İnstagram efekt galerisi içerisinde etkileşimli veya anı yansıtan pek çok filtre yer almakta. Özellikle instagram mood efektleri isteyen kişiler galeri içerisindeki sevilen filtreleri kullanabilirler. Ancak çok fazla seçenek olması etkileyici efektlerin gözden kaçmasına neden olmakta.

  1. Oralet Efekti

Pastel renklerin zıtlıklarını sevenler için önerilebilecek bir efekt, oralet. 

  1. Çikolata Efekti

Kahve tonlarını sevenlerin sıklıkla tercih ettiği çikolata efekti, genellikle akşam üstü fotoğrafları paylaşanlar tarafından kullanılmakta.

  1. Polaroid Efekti

Eski fotoğraflara benzer paylaşımlar yapmak isteyenlerin tercih ettiği Polaroid efekti görselin boyutu üzerinde değişim yaparak fotoğrafın polaroid baskı boyutuna gelmesini sağlamakta.

  1. Amber Efekti

Sabah fotoğrafları için tercih edilen Amber efekti, bahar günlerini en güzel yansıtan efektlerden birisi.

  1. Reddish Efekti

Kırmızının tonlarının yer aldığı Reddish efekti, özellikle makyajın ön plana çıkarılmak istendiği fotoğraflarda kullanılmakta.

instagram filtre önerileri
instagram filtre önerileri

İnstagram Güzellik Filtreleri

Bloggerlar tarafından tercih edilen İnstagram güzellik filtreleri daha çok yüz hatlarını öne çıkarırken aynı zamanda ışık ayarları ile renklerin belirginleşmesini sağlamakta. Özellikle gölgelerin renk tonlarını daha koyu hale getiren ayarlamalar ile öne çıkarılmak istenen pozlar veya nesneler çok daha kolay ve ilgi çekici bir şekilde yayınlanabilmekte.

Özel renk tonlarında görsel oluşturmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir diğer güzellik filtresi yöntemi VscoApp ile fotoğrafın ayarlanmasıdır. Daha detaylı olarak renk ve derinlik üzerinde ayarlama yapılmasını sağlayan uygulama aslında İnstagram’ın filtre ayarları kısmına benzese de daha hassas düzenlemeler yapılması için tercih edilen profesyonel uygulamalar arasında.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.