Mobil

iOS 11.3 WiFi Sorunu Kullanıcıları Kızdırdı!

iOS işletim sistemi için getirilen yeni güncellemeyle birlikte iOS 11.3 sürümünde birçok yenilik eklendi. Bu yenilikler arasında iPhone akıllı telefonların otomatik olarak yavaşlatılmasına yönelik gelen şikayetlerin çözümü niteliğinde bir özellikte yer alıyordu. Yeni iOS 11.3 beta 1 güncellemesiyle birlikte iPhone akıllı telefonların yavaşlatışması kullanıcılar tarafından kontrol edilebiliyor. Yeni güncellemeyle birlikte gelecek özelliklerin telefon sistemiyle uyumlu olarak telefonun daha kararlı bir şekilde çalışacağı düşünülüyordu. Ancak beta aşaması geçmeden kullanıcıların telefondaki işlemlerini kısıtlayacak bir sorun daha ortaya çıktı. Bu sefer ki güncelleme iOS 11.3 WiFi sorunu ile tekrar gündeme oturdu.

İlgili Başlıklar

iOS 11.3 WiFi Sorunu

iPhone akıllı telefonlarına güncelleme yapan kullanıcıların karşılaştıkları iOS 11.3 WiFi sorunu büyük tepkiyle birlikte gündeme geldi. Bu güncellemeden sonra kullanıcılar şifreli kablosuz ağlara bağlanamama sorunuyla karşılaştı. iOS 11.3 WiFi sorunu nedeniyle kullanıcılar sadece parola koruması olmayan ağlara bağlanabildiklerini belirtti. Sorunun oluştuğu yer sadece parola bölümünde bulunuyor gibi duruyor. Ancak böyle bir durum söz konusu olunca kullanıcılar evlerinde bulunan kablosuz internete bağlanmak istediklerinde de sorunla karşılaşabilirler.

iOS 11.3 WiFi sorunu olduğu için kullanıcıların herhangi bir şekilde modem şifresi girilemediğinden dolayı kablosuz ağlara bağlanılamayacakları belirtildi. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar, internet bağlantısını sağlamak için router üzerinden WiFi şifresini devre dışı bırakmak veya bir önceki iOS sürümüne geri dönmek zorundalar. WiFi şifrelerini devre dışı bırakıp internete bağlanan kullanıcılar, 3. kişilerin kendi internetlerine izinsizce bağlanmalarını engellemek için MAC filtreleme özelliğini açıyorlar. Bu sayede sadece kendilerinin kayıt ettiği MAC adresine sahip kişiler onların ağına bağlanabiliyor. Tabi ki bu tam bir çözüm değil. Çünkü bu yöntemle veriler tam olarak şifrelenmiyor dolayısıyla güvenlik seviyesi pekte yüksek olmuyor.

Böyle kritik bir sorunun gelecek beta güncellemelerinde çözülmesi gerekiyor. Yeni beta güncellemesinin yayınlanma tarihi hakkında herhangi bir bilgi henüz yok. iPhone X kullanıcılarının bu sorunla karşılaşma şansları malesef ki daha yüksek. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için telefonunuzu yeni iOS 11.3 beta 1 sürümüne geçirmemenizi ve yeni beta sürümlerinin üzerinden biraz zaman geçtikten sonra o yükseltmeyi iPhone akıllı telefonunuza yüklemenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Voscreen Nedir? Voscreen Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Android ve iOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün