Finans Mobil

Ziraat Müşteri No Öğrenme

Çalıştığınız tüm bankalarda TC Kimlik numaranız ve kart numaranız dışında o bankanın müşterilerine özel verdiği bir müşteri numaranız mutlaka vardır. Fakat bankalarla sürekli işlem yapan birçok kişi bile, müşteri numarasını ya bilmez ya da sık sık unutur. Bu nedenle de çok büyük sıkıntı yaşanabilir. ATM işlemlerinde çok fazla işinize lazım olmayan müşteri numarası, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı sırasında mutlaka bilmeniz gereken bir numaradır.

Ziraat Bankası da teknolojiye entegre olmuş bir banka olarak, müşteri numarasıyla birçok işlemi kolayca halletmenize olanak sağlayan bir banka haline geldi. Ziraat mobil uygulamasını kullanarak, bankayla ilgili her türlü işleminizi rahatça yapabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle müşteri numaranızı bilmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Ziraat müşteri no öğrenme işlemleri aslında birçok bankaya göre oldukça basittir. Çünkü bunun için kartınızın üstüne dikkatlice bakmanız yeterli olacaktır. Özellikle hesap kartlarının ön yüzüne baktığınızda, on altı haneli kart numaranızın hemen altında kart numaranızdan daha küçük puntolarla yazılmış olan sayıları göreceksiniz. Dört haneli şube koduyla başlayıp müşteri numaranızla devam eden ve en sonda yine dört haneli ek numaranızın yer aldığı rakamlar size müşteri numaranızı gösterirler. Ziraat bankasının bazı kartlarında, isminizin hemen üstünde ya da altında küçük puntolarla müşteri numarası diye belirtilir ve yanına da yine aynı şekilde küçük puntolarla müşteri numaranız yazılır.

Müşteri Numarası Kartta Yazmıyorsa

Eğer Ziraat Bankası’nın kredi kartını kullanıyorsanız, müşteri numaranız kartın üzerinde yazmıyor olabilir. Genelde bankalar, kredi kartlarını gönderdikleri evrakın içine mutlaka müşteri numaralarını da yazarlar ama bu evrakı kaybetmiş ya da müşteri numaranızı unutmuş olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman, ziraat müşteri no öğrenme işleminizi 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak ya da Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek kolaylıkla müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkün.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.