Mobil

En İyi Android Oyunlar

2017 yılında Android telefonlarınızda severek oynadığınız ve 2018 yılında da büyük bir zevkle oynamaya devam edeceğinizi düşündüğümüz ücretsiz en iyi android oyunlar arasından 4 tanesini sizler için derledik.

En İyi Android Oyunlar

En iyi android oyunlar kategorisinin başında Asphalt 8 Xtreme ve Asphalt 8 Airborne geliyor. Gameloft tarafından geliştirilmiş olan Asphalt serileri içerisinde yapabileceğiniz birçok görev ve geliştirme bulunuyor. Oyunda yaptığınız kariyer görevlerinden kazandığınız oyun içi paralarla arabanızın performansını geliştirebilir veya bir üst düzey arabalar alabilirsiniz. Asphalt 8 Airborne’da yere yakın hızlı arabalar kullanırken Asphalt 8 Xtreme oyununda off-road arabalar kullanarak toz toprakla baya bir aşır neşir oluyorsunuz. Ayrıca bu iki oyunu multiplayer olarak gerçek oyuncularla birlikte oynayabiliyorsunuz.

Yarış oyunlarından ziyade aksiyon ve savaş oyunu arıyorsanız Clash Royale size uygun bir oyun. Supercell’in geliştirdiği son oyun olan Clash Royale oyununda kullanılan kartlar Clash of Clans oyununda bulunan karakterlerinden oluşuyor. Bire bir düellolarda rakibinizi alt etmek için kullanabileceğiniz birbirinden farklı özelliklere sahip kartlar mevcut. Telefondan oynayabileceğiniz en iyi kart oyunu olan Clash Royale içerisinde dilerseniz mikro ödeme yöntemiyle kartlar alabilirsiniz. Kartların özellikleri sahip olduğunuz kartın derecesine göre değişiklik göstermektedir. Oyun içerisinde klan sistemi de bulunuyor. Herhangi bir klana girerek veya kendi klanınızı kurarak belirli zamanlarda açılan klan görevlerini tamamlayarak üst seviye özelliklere sahip kartlar elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

Telefonda oynayabileceğiniz en iyi hayatta kalma oyunlarından birisi Fallout Shelter oyunu olabilir. Oyun PC sürümüne uygun olarak telefona geçirilmiş. 2015 yılında yayınlanan oyun piyasada büyük bir etki yaratarak en başarılı Android oyunu olma başarısını elde etti. Oyuna ufak bir sığınağın içerisinde başlıyorsunuz. Yapmanız gereken birçok görev ve kullanabileceğiniz kaynak sayısı çok az. Oyun içerisinde kendi ekosistem döngünüzü kurarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tabi bunun yanında dışarıdan gelen tehlikelere karşı sığınağınızı korumanız gerekiyor. Sığınağınız büyüdükçe yapılacak görevlerde artıyor bunun için sığınağın dışından gelen yabancıları sığınağınıza alarak onlara bu görevleri vermeniz gerekiyor. Ayrıca uygulama içi satın alımlar yaparak sığınağınızı daha hızlı geliştirebilirsiniz.

Bilimle ilgiyseniz mutlaka göz atmanız gereken en iyi android oyunlar arasında Plague Inc bulunuyor. Oyun içerisinde bir hastalık geliştirerek bu hastalığı dünyanın her yerine yaymaya çalışıyorsunuz. Bunu yaparken insanların bu hastalıktan haberi olmamasına özen göstermeniz gerekiyor. Farkındalık oranı arttıkça hastalığa karşı bağışıklılık sistemi oluşturuyorlar ve sizin hastalığı yaymanız oldukça zorlanıyor. Geliştirilen bağışıklılığa karşılık olarak salgını bulaştırabileceğiniz birçok yöntem mevcut. Bu yöntemleri kullanarak bütün hastalığı bütün dünyaya bulaştırabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.