Mobil

Mobil Uygulamalardan Nasıl Para Kazanılır?

İçinde bulunduğumuz dönemde özellikle gençler arasında mobil uygulama geliştirme popülerliğini günden güne artırmaktadır. Ofis ortamında çalışılarak veya gün içerisinde belirli saatlerde evden dışarı çıkmadan da geliştirilebilen mobil uygulamalar mobil cihazların mağazalarında yerini alıyor. Mobil uygulama geliştirmek için önemli yatırımlar yapılması şart değildir. Herhangi bir yatırım olmadan da mobil uygulama geliştirilebilir. Mobil uygulamalardan para kazanma ise bu işin son aşamasıdır.

Mobil Uygulamalardan Nasıl Para Kazanılır?

Mobil uygulama geliştirerek para kazanmak görüldüğü kadar kolay değildir. Bir çok geliştirici, mobil uygulamalarını mağazaya yerleştirdikten sonra ilgilerini kaybederler ve direkt olarak para kazanmayı beklerler ve başarısız olurlar. Geliştirdikleri uygulamalardan para kazanmak için sürekli olarak karşılaşılan veya karşılaşılması muhtemel hataların gözden geçirilmesi gerekmektedir. Böylece kullanıcıların uygulamayı telefonlarına indirdikten sonra problem yaşamasına engel olabilirsiniz.

Mobil Uygulamalara Reklam Vermek

Geliştirdiğiniz uygulamayı Google Play Store ve Apple Store’da ücretsiz kullanıma sunarak içerisine reklam yerleştirebilirsiniz. Yerleştireceğiniz reklamın konumlarına ve ne kadar sıklıkla çıkacağını dikkat etmelisiniz. Reklamların uygulama içerisinde konumu kullanıcıların o uygulamayı kullanmasını engellemeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca ekranda çok fazla yer kaplayan reklamlar bulunuyorsa uygulamanız yayımlanmayabilir.

Mobil Uygulamalardan Nasıl Para Kazanılır?

Uygulama İçi Satın Almalara Yer Verin

Ücretsiz olarak indirilebilen mobil uygulamanızdan para kazanmanın bir diğer yolu da uygulama içi satın almalardır. Bu yöntemi tercih ediyorsanız dikkatli olmanız gereken bir kaç önemli unsur vardır. Eğer mobil oyun geliştirdiyseniz ve bunun içine satın alınabilen eşyalar koyduysanız bu eşyaları alan kullanıcılarla oyunu tamamen ücretsiz olarak oynamaya devam eden oyuncular arasındaki farkın çok fazla olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Geliştirdiğiniz uygulama günlük işlerin kolaylaştırılmasına yönelikse ve premium paketler satıyorsanız bu paketlerin içeriği dikkatlice hazırlanmalıdır.

Ücretli Uygulamalar Geliştirin

Mobil uygulamalardan para kazanma yöntemlerinden birisi ücretli karşılığı satılan uygulamalardır. Ancak ülkemizde çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun sebebiyse halen daha çoğu akıllı telefon kullanıcısının internet üzerinden alışveriş yaparken duyduğu endişeler ve geliştiriciler tarafından belirlenen yüksek fiyatlardır. İlla ki bu şekilde para kazanmak istiyorsanız buna benzer olan abonelik sisteminden faydalanabilirsiniz. Abonelik sistemi, uygulamanızda bulunan bazı özelliklerin aktifleştirilmesi için belirlediğiniz ücretin kullanıcılardan aylık veya yıllık periyodlarla alınmasıdır. Kullanıcılar size her ay ödedikleri ücretin karşılığını bekleyecekleri için bu işin hakkını tam olarak verebilecek bir ekip kurmak abonelik sisteminden alacağınız verimi artıracaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.