Oyun

Rust Fps Arttırma 2018

Hayatta kalma oyunu denildiği zaman çoğu oyuncunun akla ilk gelen isimlerden biri RUST oluyor. Gerek oyun içindeki mekanikler olsun gerekse grafik kalitesiyle çıktığı yıldan bu yana bir çok güncellemeyle gelişmiştir. Oyundaki optimizasyon sorunu nedeniyle düşük veya orta düzey bilgisayar kullanan oyuncular Rust donma sorunu ile karşılaşabiliyorlar. Rust fps arttırma yöntemleri sayesinde bir çok bilgisayarda donanıma bağlı olarak 30 ila 40 fps artışı görülebilecektir.

Rust Fps Arttırma 2018

2013 yılında piyasaya çıkan RUST için bir çok optimizasyon güncellemesi yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir. Buna rağmen oyunun yüksek fps ile çalışması için gerekli donanıma sahip olmayan oyuncular anlık fps droplar yaşamaktadır. Bu tarz fps düşüşleri genellikle oyundaki partiküllerin anlık olarak artış gösterdiği anlarda (oyun içindeki silah ateş efektleri) daha sık görülmektedir. Fps sorunlarının önüne geçmek için yapabilecekleriniz:

Rust Grafik Ayarları

Donmaların ve anlık fps atlamalarını çözmek için Rust grafik ayarları ile biraz değişiklik yapmalısınız. Orta seviye ekran kartınız varsa grafik bölümünde üst kısımdaki image effects kısmındaki kenar yumuşatma hariç bütün özellikleri kapalı konumuna getirin. Oyundaki karakterlerin daha düzgün görünmesi için kenar yumuşatmayı FXAA olarak değiştirin.

Rust Grafik Ayarları 2018

Ciddi anlamda FPS artışı yakalamak için graphics quality (Grafik Kalitesi) bölümünde en altta bulunan parallax mapping 0 (sıfır), anisotropic filtering 1 yapın ve diğer bütün değerleri en sola çekin. Shadow cascades seçeneğini No cascades yapmayı unutmayın. Bu ayarları yaptıktan sonra performance kısmında max gibs’i 0 (sıfır) yaparak kırılan objelerden çıkan parçacıkları kapatabilirsiniz. Daha sonrasında aşağıdaki Kalite ayarlarından özellikle particle quality olanını en sola yaslayın diğerlerini ekran kartınıza göre değiştirip kendinizce özelleştirebilirsiniz.

Rust Takılma Sorunu

[geo-post id=”1381″]

Rust Nvidia Ayarları 2018

Nvidia ekran kartı kullanan oyuncular Nvidia denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi bölümünde aşağıdaki değişiklikleri yapabilirler. Ayrıca Surround, PhysX yapılandırması bölümündeki işlemci seçeneğini kullandığınız ekran kartı olarak seçebilirsiniz.

Rust Nvidia Fps Arttırma Ayarları

  • DSR Çarpanlar: Kapalı
  • Doku Süzme: Performans
  • Güç Yönetimi Modu: Maksimum performansı tercih et
  • Kenar Yumuşatma: 2x veya uygulama kontrolünde
  • Ortam Kapatma: Kapalı
  • Bağlantılı optimizasyon: Açık
  • CUDA GPU’lar: Tümü

Rust Başlangıç Seçenekleri 2018

Rust fps arttırma yöntemleri arasında oyunu etkileyecek en önemli ayarlardan bir tanesi başlangıç seçenekleridir.  [highlight] Rust başlangıç seçenekleri [/highlight] ile işlem yapmak için Steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Açılan küçük pencereden başlangıç seçeneklerini ayarlaya basın ve aşağıdaki kodları yazın.

-high -malloc=system -force-feature-level-11-0 -force-d3d11-no-singlethreaded

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.