Oyun

Black Desert Online Karakter Sınıfları: Warrior-Ranger

Black Desert Online oyunu içerisinde birbirinden farklı ve değişik kombinasyonlara sahip 13 karakter bulunuyor. 13 adet BDO karakter sınıfları arasından Warrior (Savaşçı) ve Ranger (Okçu) karakterleri hakkında bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Black Desert Online Karakter Sınıfları

Güncellemelerin gelmesiyle birlikte oyuna bir çok yeni karakter ekleniyor. Oyunun ana karakterlerinden olan Savaşçı ve Okçu sınıflarının özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BDO Savaşçı Özellikleri (Warrior)

BDO Karakter Sınıfı : Warrior
BDO Karakter Sınıfı : Warrior

Savunma ve dayanıklılık değerleri diğer karakterlere göre yüksek olduğu için oynanması en kolay sınıftır. Savaşçı sınıfı değişme kadar kılıç ve kalkan ile dolaşır. Değişim geçirdekten sonra büyük kılıç kullanabilir. Bu karakterden en iyi verimi almak için saldırıları nasıl ve ne zaman engellemeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Savaşçı sınıfı PVP modunda tek başına mükemmel işler çıkartabiliyor. Ayrıca takımla birlikte PVP mücadelelerde ayakta kalma oranı yüksektir. Alan saldırıları ile etrafınızdaki bütün düşmanlara hasar verebilirsiniz. Savaşçı sınıfını rakiplerinize saldırıp onlara büyük hasarlar vermek için kullanabileceğiniz gibi savunmanızı arttırıp PVP mücadelelerde takımınıza büyük katkılarda bulunabilirsiniz. Seçtiğiniz zırh, silah ve yetenek ağacına göre oyun tarzınızı belirleyebilirsiniz.

Avantajları

 • Dayanıklılık değerinin yüksek olması.
 • Yüksek hasarlar verebilmesi.
 • Hem PVP hem de PVE modunda güçlü olması.
 • Alan etkili hasar vurması.
 • Hareketlilik derecesinin yeterli olması.

Dezavantajları

 • Saldırıyı engellemek için doğru zamanlamayı tutturmak zor.

BDO Okçu Özellikleri (Ranger)

BDO Karakter Sınıfı: Okçu
BDO Karakter Sınıfı: Okçu

En iyi olduğu silah Uzun Yaydır ve ikincil olarak bıçak kullanır. Değişimden sonra kısa kılıçta kullanabilir. Yay kullandığı zaman uzun mesafelerden yüksek hasar vererek rakibine zorlu anlar yaşatır. Bu kadar yüksek hasarın kötü yanı savunmasının düşük olması. Savunması düşük olduğu için düşmanlardan olabildiğince kaçmak gerekir. Okçu ile seviye kasmak oldukça zor ve meşakkatlidir ancak işler PVP mücadelelere geldiğinde rakiplerine tuzaklar kurarak onları yere serebilir. BDO karakter sınıfları arasında yüksek hareketliliğe sahip olduğu için düşmanlarından kolaysa sıvışabilir. Alan etkili yetenekleri ve zehirleri kaldırma özelliğine sahip olduğu için takımla uyumlu bir şekilde hareket edebilir. Okçu karakterinin yeteneklerini kullanırken birden fazla kombinasyon yapabilirsiniz. Bu kombinasyonlar en başlarda sizi zorlayacak ancak oyun içerisinde yetenekleri kombinasyonlarla birlikte kullanarak eliniz daha da yatkınlaşacak böylece rakiplerinizi hızlıca öldürebileceksiniz.

Avantajları

 • Hareketlilik oranı yüksek.
 • PVP mücadelelerde etkin rol alabilir.
 • Ani saldırı hasarı oldukça yüksektir.

Dezavantajları

 • Seviye kasarken zorluk çeker.
 • Yetenekleri karışık kombinasyonlara sahiptir.
 • Savunma değeri zayıftır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.