Oyun

Fortnite Matchmaking Hatası ve Çözümü

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite oyunu getirdiği yeniliklerle birlikte oyuncu sayısını arttırıyor. Oyuncular Fortnite en çok silah çıkan yerler arasından birisine atlayıp rakiplerini yenmek için ekipmanlar arıyor. Ancak oyuncu sayısındaki artış ile sunuculara yük bindiriyor ve bazı oyuncular oyuna bağlanmakla ilgili sorunlar yaşıyor. Sorunların çoğu geliştiriciler tarafından yapılan iyileştirmeler sonucunda çözüme kavuşsa bile bazı sorunlar kullanıcılarla ilgili olabiliyor. Fortnite matchmaking hatası da bu sorunlardan bir tanesi. Peki Fortnite matchmaking hatası çözümü nedir?

Fortnite Matchmaking Hatası ve Çözümü

Oyuncuları oyundan soğuma noktasına getirecek olan matchmaking hatası genel olarak eşleştirme sunucularına bağlanma esnasında oluşan bir problemden kaynaklanan bir sorundur. Fortnie matchmaking hatası çözmü:

  • Windows 8 veya 10 kullanıcıları arama bölümünü açarak CMD yazıp arattıktan sonra karşılarına çıkan ilk uygulamaya tıklayabilir veya görev çubuğunun sol tarafında bulunan Windows logosuna sağ tıklayarak Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğini seçerek komut ekranını açabilirler. Windows 7 veya altını kullananlar ise Windows Tuşu + R kombinasyonu ile çalıştır penceresini açarak CMD yazıp çalıştırarak komut penceresini açabilirler.
  • Kullandığınız bilgisayar LAN kablosu ile modeme bağlı ise açtığınız komut penceresine ipconfig /release yazıp enter tuşuna basın ve ardından ipconfig/flushdns yazarak yine enter tuşuna basın. Bu işlem sayesinde dns adreslerinizi yenilemiş olacaksınız.
  • Windows 8 kullanıyorsanız bu adımları uyguladıktan sonra Windows DNS değiştirme işlemi yapmak için görev çubuğunun sağında bulunan internete bağlı olduğunuzu gösteren ekran simgesine sağ tıklayarak Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen pencerede Ethernet yazısına basın ve Özellikler butonuna tıkladıktan sonra Internet Protokolü Sürüm 4 seçerek Özellikler tuşuna tıklayın. Bu sefer karşınıza çıkan ekranda Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı tikleyin ve şu sayıları yazın: Üst Satıra: 8.8.8.8 – Alt Satıra: 8.8.4.4 ve Tamam butonuna basarak sekmeleri kapatın.
  • Windows 10 sürümünü kullanıyorsanız eğer görev çubuğunun en sağında bulunan konuşma kutucuğuna tıklayın ve Tüm Ayarlar içerisine girin. Tüm ayarlar sayfasında Ağ ve İnternet yazan kutucuğa tıklayın. Bu sayfa içerisinden Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir yazısına tıklayın. Bu adımdan sonra bir üst maddede yazan adımların aynılarını uygulayarak DNS değiştirebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.