Oyun

League of Legends Sesli Konuşma Mikrofon Sorunu

[dropcap type=”letter”] L [/dropcap]eague of Legends oyununa gelen en çok ses getiren güncellemelerden birisi oyuncuların takım arkadaşları ile konuşabildiği sesli sohbet oldu. Oyunun temel amacı olan takım oyununu güçlendirmek için getirilen yeni sohbet sistemi sayesinde oyuncular kurdukları lobiye davet edecekleri kişiler ile sesli olarak haberleşebilecekler. Bu sayede oyuncular, oyun içerisinde yapılacak hamleleri yazarak vakit kaybetmek yerine bu tarz oyunu kazanmaya yönelik hareketleri sesli olarak anlatarak oyuna daha iyi odaklanabilecek. Ancak her yeni gelen sistemlerde olabileceği gibi bu sistemde de bazı sorunlar meydana geldi. Oyuncuların bazıları league of legends sesli konuşma mikrofon sorunu yaşamaktadır. Bu soruna neden olabilecek bir çok durum vardır.

[geo-post id=”2140″]

League of Legends Sesli Konuşma Mikrofon Sorunu

Oyundaki takım çalışmasını artırmak ve oyuncuların birbirleriyle olan iletişimi daha iyi bir noktaya çıkartmak için eklenen sesli konuşma sistemindeki mikrofon sorunu çözümü;

  • Mikrofonunuzun takılı olduğu jak girişinde meydana gelmiş bir sorundan dolayı league of legends kullandığınız mikrofonu algılamıyor olabilir veya mikrofonunuzu doğru jak girişine takılı olup olmadığını kontrol edin.
  • Bilgisayarınıza takılı olan mikrofon Windows ses kayıt aygıtlarında devre dışı olarak görünüyor olabilir veya varsayılan aygıt olarak ayarlanmamıştır. Mikrofonunuzu varsayılan aygıt olarak ayarlamak için görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıklayın ve Kayıt Aygıtları sekmesine girin. Açılan pencerede bilgisayarınıza takılı olan mikrofon aygıtları listelenecektir. Kullandığınız ses kayıt aygıtına sağ tıklayarak varsayılan olarak ve varsayılan iletişim aygıtı olarak ayarla yazılarını tikleyin.
  • Kullandığınız mikrofonun League of legends istemcisinde tanımlı olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için sağ üst tarafında bulunan çark simgesine tıklayın ve Ses ayarlarına girin. Ses ayarları içerisinden ses giriş cihazı kutucuğundan bilgisayarınıza takılı olan mikrofonu seçin ve tamam tuşuna basın.

League of Legends Sesli Sohbete Bağlanamama Sorunu

League of Legends sesli sohbet sisteminde karşılaşılan sorunlarının bazıları kullanıcılardan kaynaklanabileceği gibi meydana gelebilecek sorunlar sesli sohbet sunucularına bağlanmayla ilgili olabilir. Lol sesli sohbete bağlanamama sorunu çözümü;

  • Oyun sunucuları ile sesli sohbet sunucuları birbirinden farklı olabilir. Bundan dolayı bağlı olduğunuz internet ağınızda herhangi bir VPN programının açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Eğer dns adresi kullanıyorsanız internet bağdaştırıcısı ayarlarından mevcut adresi değiştirebilir veya otomatik dns adresi belirleyebilirsiniz.
  • Arka planda indirilen Windows güncellemeleri de o an sesli sohbet sunucularına olan bağlantınızda sorun çıkartabilir. League of Legends sesli sohbete bağlanamama sorunu çözümü için başka programlar tarafından yapılan indirmeleri durdurup tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.