Oyun

Kingdom Come Deliverence: İşinize Yarayacak Mod Listesi

Kısa bir süre önce oyun piyasasında yerini almış ve bu kısa zaman içerisinde oyuncuya kendisini sevdirmiş olan Kingdom Come Deliverence için mod tasarımcıları tarafından birkaç yararlı ve aslına bakarsanız da gerekli modlar nelerdir sorusuna cevap arıyoruz. Öncelikle oyunda oyunda bazı eylemler için gereksiz zorluklar tasarlanmış. Bunlardan bazıları ok fırlatmak, bitki toplamak, enerji efektleri gibi.

Öncelikli sorunumuz Kayıt Etme. Eğer oyunu oynadıysanız Kayıt Etme biraz farklı işliyor. Oyun içerisinde ki paranızla aldığınız iksir ile oyun kayıt işlemini yapabiliyorsunuz ve doğrusunu söylemek gerekirse bu iksir biraz pahalı. Hele ki oyunun ilk başlarında bir servet veriyormuşsunuz gibi geliyor.

Unlimited Saving:

Daha önceden de söylediğimiz üzere kayıt işlemi biraz pahalı ve can sıkıcı durumda. Kingdom Come Deliverence için mod tasarımcıları Unlimited Saving modunu kullanıma sundular. Modu indirip kurduktan sonra gönül rahatlığıyla istediğiniz kadar kayıt işlemi yapabilirsiniz. Eğer zordan hoşlanıyorsanız indirmenize gerek yok tabi ki.

Kingdom Come Deliverence
Kingdom Come Deliverence Sınırsız Kayıt Etme Modu

Sectorial Lockpicing:

Kingdom Come Deliverence her ne kadar bir şövalye olmanızı istiyorsa da bazı bölgelerde karşınıza çıkacak kutuları açmanız da gerekecek ve bunun için de maymuncuk becerinizin gelişmesi gerekiyor. Kolay kutuları açmak kolay olsa da zor kutuları açmak bir hayli zor. Bu duruma çare olan mod kilit ekranını belirli bölgelere ayırmaya yarıyor. Siz de çok sinirlenmeden kilitleri açabiliyorsunuz. En azından daha az sinirlenerek.

Kingdom Come Deliverence Kolay lp
Kingdom Come Deliverence Kutu Çözme Modu

Sorted Inventory:

Türkçe çevirisi olarak sıralı envanter. Oyun içerisinde envanter sistemine alışmak pek bir zor. Çünkü Kingdom Come Deliverence oyununda alıştığımız envanter tasarımına benzemeyen bir sistemi var. Alışana kadar sinir katsayınızın artması işten bile değil. İşte sorted inventory yardımınıza koşan mod oluyor. Çantanızda bulunan eşyaların, materyallerin ve diğer her şeyin bir arada ve sıralı olarak durmasına yarıyor.

Kingdom Come Deliverence Envanter Modu
Kingdom Come Deliverence Düzenli Envanter Modu

First-person Herb Picking:

Kingdom Come Deliverence içerisinde adeta zurnanın zort dediği yer burası olabilir. Herhangi bir ilaç, iksir, içecek türü herhangi bir şey yapabilmek için bol bol bitki toplamanız gerekiyor fakat oyun içerisinde bitki toplama işi biraz can sıkıcı. Herhangi bir bitkiyi toplama işlemine başladığınız zaman kameranız 3. Kişi Bakış Açısına geçmekte. Modun yaptığı da çok basit. Toplama işlemine başladığınız zaman Birincil Bakış Açısında kalmanızı sağlıyor.

Kingdom Come Deliverence Bitki Toplama
Kingdom Come Deliverence Bitki Toplama Modu

Umarız bu birkaç mod oyun zevkinize zevk katar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.