Oyun

En İyi Bağımsız Yapım Korku Oyunları

Piyasaya çıkmış veya henüz daha gelişim aşamasında olan birçok bağımsız yapım korku oyunu mevcut. Bu oyunlar genel olarak erken erişim adı altında Steam üzerinden yayımlanıyorlar. Kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimler sayesinde bağımsız yapımcılar, yayımladıkları oyunlar üzerinde bir takım iyileştirmeler ve değişiklikler yapmakta. Bazı zamanlarda da oyunlarına yenilikler katarak kullanıcıların ilgisini yakalamaya çalışmaktalar. Sizler için düzenlediğimiz Steam üzerinde yayımlanmış olan en iyi bağımsız yapım korku oyunları listesine göz atabilir bu oyunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Bağımsız Yapım Korku Oyunları

Bağımsız oyun yapımcıları tarafından geliştirilmiş oldukça sürükleyici bir oynanış tarzına sahip olan korku oyunları:

OBSERVER

Bağımsız Yapım Korku Oyunları OBSERVER

  • 2017 yılının yaz aylarında piyasaya sunulmuş olan OBSERVER bağımsız yapım korku oyunları içerisinde macera, korku ve gerilimi bir arada bulabileceğiniz türden. Oyuncuları gerilimin kalbine götürecek oyuna eklenen korku ögeleri ile korku faktörünü sürekli beynin bir köşesine kazıyacak. Oyunun hikayesine göre 2084 yılında elit bir dedektifi oynuyoruz. Amacımız çevredeki şüphelilerin beyinlerine sızarak kanıtları ele geçirmek. Ancak bu kanıtları ele geçirmek sanıldığı kadar kolay değil. Şüphelilerin beyinlerine sızdıkça onların yaşamış olduğu korkularla yüzleşiyoruz.

Through the Woods

Bağımsız Yapım Korku Oyunları Through the Woods

  • Bağımsız yapım Through the Woods oyunu 2016 yılında piyasaya giriş yaptı ancak pek fazla kullanıcı tarafından bilinmiyor. Çok fazla bilinmemesine rağmen piyasaya çıktığı dönemde birçok ödül kazandı. Oyun içerisinde çok fazla korku ögesi bulunmasa da oyunun geçtiği karanlık atmosfer oyuncuların epey gerilmesine yetiyor. Oyundaki amaç ise ana karakterinin annesinin çocuğu ortalardan kayboluyor ve biz de onu bulmak için ıssız dağlık ve ormanlık bir arazinin içerisine giriyoruz.

Layers of Fear

Bağımsız Yapım Korku Oyunları Layers of Fear

  • Bağımsız yapım korku oyunları arasında şüphesiz en iyi grafik ve çevre kalitesine sahip olanı diyebiliriz. Layers of Fear oyununa genel olarak bakıldığında korku oyunundan çok hat safada gerilirim içermekte. Oyuncuları germek için kullanılan oyun içi atmosfer ve nesneler çok nadir olarak ortaya çıkan jumpscare içerikleriyle desteklenmiş. Durum böyle olunca oyun içerisinde attığınız her adımdan şüphe duymaya başlıyor ve ” acaba şimdi ne olacak ” düşüncesine kapılıyorsunuz. Tüm bunların haricinde bağımsız yapım korku oyununda Türkçe dil desteğinin bulunması oyunun hikayesinin anlaşılabilirliğini arttırmakta.

Bir önceki yazımız olan Don’t Starve: Yemek Tarifleri başlıklı makalemizde Don't Starve, Don't Starve Yemek Malzemeleri ve Don't Starve Yemek Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün