Oyun

TerraTech İncelemesi & Taktikler

TerraTech, küçük bir blok araba olarak başlayıp, devasa bir savaş aracına ve ya bir savaş uçağına dönüşebileceğiniz, binlerce değişik kombinasyonlar yapabileceğiniz hayatta kalma, savaş oyunudur.

Oyun erken erişimdedir. Tam sürüm geldiğinde konu güncellenecektir.
TerraTech Araç Tasarımı
Örnek bir araç tasarımı

Oynanış

TerraTech’e tek bloklu, dört tekerlekli ve iki silahı bulunan bir araçla başlıyoruz. Düşmanlarımızı öldürerek, etraftan yeni parçalar bularak ve ya oyun içi satın alma bölgesinden alım satım yaparak aracımızı güçlendiriyoruz. Her parça sökülüp takılabilme özelliğine sahip olduğu gibi kaliteleri ve boyutları da değişmekte. Düşman öldürdükçe karşımıza bosslar (patron) araçlar gelmeye başlıyor ve her gelen bossun gücü ve kalitesi artıyor. Öldürdüğümüz düşmanların arta kalan sağlam parçalarını kendi aracımıza takabilir ve ya market üzerinden satıp kendi parçalarımıza sahip olabiliriz.

TerraTech Uçak
Örnek bir uçak tasarımı

Düşmanlar sadece bizimle değil, birbirleri ile de savaşmakta. Bu yüzden bir anda kendinizi kalabalık bir savaş alanının ortasında bulmanız muhtemel. Gelebilecek tehditlere karşı önlem almanız gerekmekte. En ağır parçalar her zaman en güvenilir parçalar olmayabilir. Çünkü aracımız ağırlaştıkça, kontrolümüz de zorlanmakta. Ağır araçların manevra alanları da kısıtlı olmakta. Daha mobil bir araç yapmak gelen saldırılardan kaçmayı kolaylaştıracaktır. Fakat bunu yaparken sağlam parçalar kullanmak büyük önem arz etmekte.

TerraTech Örnek Araç
Örnek bir araç

Öneri & Taktikler

  • Geliştikçe güçlenen bosslar için aracımızı geliştirmemiz gerekmekte. Mobilitimizi kaybetmemek ve sağlam bir araç yapmak için en-boy oranını korumak fayda sağlayabilir. Bu şekilde daha rahat pozisyon alabilmek mümkün olabilir.
  • Aracın kabini, bir nevi kalbi olduğu için tasarımımızı onu korumaya yönelik yapmalıyız. Kabini sıkıca kapatmak koruma için önemi bir önlem. Yedek araçlar yaparak olası bir patlama durumunda ona geçmek alınabilecek önlemler arasındadır.
  • Tekerlekler ve ya uçak yaparsanız pervaneler, aracın başka önemli parçaları. Eğer pervaneniz kırılırsa oyun bir anda kâbusa dönüşebilir. Aynı şekilde bir tekerleğinizi kaybetmeniz durumunda hareket kabiliyetinizi de kaybedebilir ve saldırılar için açık hedef olabilirsiniz. Herhangi bir hasar durumunda değiştirebileceğiniz yedek bir ekipmanı üstünüzde bulundurmanız size kolaylık sağlayabilir.
  • Savaşlardan kaçınmak istiyorsanız, düşmanlarınızın birbiri ile kapışmasını bekleyebilir, uygun vakitte saldırı yaparak malzemelere kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Don’t Starve: Yemek Tarifleri başlıklı makalemizde Don't Starve, Don't Starve Yemek Malzemeleri ve Don't Starve Yemek Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün