Oyun Teknoloji

PUBG Mobil Kasma Sorunu Çözümü 2021

Günümüzde pek çok akıllı telafon PUBG mobil kasma sorunu yaşamaktadır. Özellikle teknik özellikleri yetersiz olan cihazlar daha çok kasma sorunu yaşatmaktadır. Elbette kasma sorunu yaşanması için cihazın kullanım süreside etkilidir. Fakat alternatif yollarla PUBG hızlandırma işlemi yaparak oynanabilir hale getirilmektedir.

Pubg fps yükseltme
Pubg fps yükseltme

PUBG Mobil Kasma Problemi

PUBG Mobile, Türkiye’de çok fazla kullanıcı tarafından oynanmaktadır. Özellikle gençlerin beraber bir şekilde oynayabildikleri oyun keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Oyun her ne kadar fazla detay barındırmasa da çok fazla etkileşime geçilen nesne olması kasma problemi görülmesine neden olmaktadır.

PUBG Mobil kasma problemi ise bu etkileşimli nesnelerin varlığı yüzünden görülmektedir. Özellikle oyuncu sayısının fazla olduğu zamanlarda kasma daha fazla olmaktadır. Ayrıca hava saldırısı düzenlenen alanda bulunmakta yine pubg kasma sorunu olmasına neden olmaktadır.

Pubg kasma çözümü
Pubg kasma çözümü

PUBG Mobil Kasma Çözümü

PUBG Mobil kasma sorunu çözümü için öncelikle kullanım ayarlarına dikkat etmek gerekmektedir. Kullanıcının arka planda uygulama açık bırakması cihazın RAM kapasitesinin bir kısmını harcamaktadır. Keza antivirüs, şifre koruma gibi uygulamalar da arka planda açık kalara işlemci ve RAM gücü tüketmektedir. Kasma sorunu yaşayanların öncelikle oyun oynarken arkada açık olan aplikasyonları kapatması gerekmektedir.

Kasma problemi görülmesinin bir diğer sebebi ise telefonun depolama alanının dolu olmasıdır. Özellikle uzun süre temizlenmeye klasörler ve eski PUBG mobil güncellemeleri, gereksiz yere log tutulmasına neden olmaktadır. PUBG kasma problemini çözmek için bu gibi eski dosyaları kaldırılması ve rutin aralıklarla PUBG’nin kaldırılıp yeniden kurulması önerilmektedir.

Telefon FPS Arttırma Uygulaması ile PUBG Hızlandırma

Telefonda PUBG Kasma problemi ile ilgili bir diğer çözüm yöntemi ise telefon hızlandırma uygulamalarıdır. Bu uygulamalar ile oyunlardaki görüntü ayarları daha ayrıntılı bir şekilde ayarlanmaktadır. Böylelikle telefonun kapasitesini zorlayacak oyunlarda daha az grafik kalitesi ancak daha yüksek FPS alınmaktadır.

En çok kullanılan FPS arttırma uygulamaları GFX Tool ve FlashDOG olarak tercih edilmektedir. PUBG GFX Uygulaması olarak bilinen bu uygulamalar, oyun içerisinde daha yüksek FPS alınmasını sağlamaktadır. Bazı ayarlarının daha kritik kullanım gerektirmesi sebebiyle tüm ayarların açık hale getirilmesi daha kötü bir sonuç alınmasına neden olabilmektedir. O yüzden deneme yanıma yapmadan yalnızca kaliteyi düşürecek şekilde ayarlamalar yapılmalıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.