Oyun

Don’t Starve Karakteri: Maxwell

 Don’t Starve oyununun en ilginç ve oynaması zor karakterlerinden bir tanesi olan Maxwell kendini dünyaya kuklaların ustası olarak tanıtmaktadır. Yaşayan veya yaşamayan her türlü canlı/cansız varlık için özgürlük ister.

Maxwell, Don’t Starve oynarken oyunu normal olarak oynuyorsanız direkt olarak seçebileceğiniz bir karakter değildir. Herhangi bir şekilde açılamaz. Haritada Maxwell’in dünyasına (başka boyuttaki) açılan bir kapı bulunmaktadır. Maxwell karakterine sahip olmak için o kapıyı kesinlikle bulmanız ve kilidini açmanız gerekiyor. Böylelikle bu karakter ile oynama iznine erişebileceksiniz. Eğer karakteri Don’t Starve Together oynarken seçmek istiyorsanız herhangi bir engel bulunmuyor. Oyun öncesi başlangıç ekranından kolaylıkla seçebilirsiniz.

Maxwell’in Dünyası

 

Maxwell
Don’t Starve: Maxwell Karakteri

Daha önce Don’t Starve oynarken Maxwell’i kendi dünyasına açılan kapı haricinde seçmenin mümkün olmadığını söylemiştik. Peki bu kapıyı bulunca ne mi olacak? İlk olarak kapının kilidini açıyorsunuz. Daha sonra başka boyuta geçiyor ve 5 göreve tabi tutuluyorsunuz. Eğer bu 5 macera görevini başarıyla geçerseniz Maxwell’in ruhunu özgür bırakabiliyorsunuz.

Görevlerden ilk 2 tanesi oldukça kolay. 3. ve 4. görev ise orta zorlukta. Karanlık lordumuz olan karakterimizi aradığımız 5. görev ise biraz daha zor. 5.görevi yaparken Maxwell’e tüm zorlukları aşıp erişmek gerekiyor. Fakat onu bulması da ayrı bir işkence. Ayrıca bu görevleri tamamlarken ölmemeniz gerekiyor..

 

Maxwell’in Özellikleri ve Özel Eşyaları

Maxwell’in en önemli özelliklerinden bir tanesi olan hayalet gibi gözüken kopyalarını çıkarmak için özel eşyaya ihtiyacı var. Bu özel eşya ise bir kitap olan “Codex Umbra“. Çıkarmış olduğu bu kopyalar karakterimiz ile birlikte her türlü göreve geliyorlar. Yeri geldiğinde ağaç kesmesine, yeri geldiğinde ise savaşmasına destek oluyorlar. Bu kopyalardan en fazla 3 tane çıkartılabilir. Her bir kuklayı çıkarmak içinde 55 akıl sağlığı ve 15 enerji gitmektedir.

Kuklalar oyun süresiyle toplam 2,5 gün hayatta kalabilirler. Ayrıca her bir kukla için 2 tane Nightmare Fuel gerekli olduğunu da bilmeniz gerekir.

Maxwell İpuçları

  1. Oldukça güçlü bir karakter olsa da bir çok zayıf yönü de mevcut. Bunlardan biri de can barının oldukça az olması. Bu yüzden Don’t Starve Together oynarken arkadaşlarınıza güvenip büyük savaşlara girmekten çekinmeyin fakat oyunu yalnız başınıza oynarken büyük savaşlardan olabildiğince kaçının.
  2. Oyunun en önemli kılıçlarından bir tanesi olan Dark Sword, normal bir karakter tarafından kullanıldığında o karakterin akıl sağlığını sürekli götürmektedir. Fakat Maxwell o kılıca karşı bağışıklı olup akıl sağlığı gitmez.
  3. Karanlık lordumuz , akıl sağlığını 1 dakikada 20 yükseltebilir.
  4. Maxwell’in kopya kuklalarını oluşturduğunuzda direkt olarak gaza gelip savaşa girmeyin. Öncelikle karakterinizin enerjisini toplamasını bekleyin.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.