YaşamYaşam Tarzı

Beyaz Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Beyaz Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Birçok bayanın dert yakındığı nokta beyaz ayakkabılar gibi beyaz çantaların da çok çabuk kirlenmesi ve kirlerin kolayca geçmemesidir. Aslında bir kaç kolay püf nokta ile beyaz çantalar oldukça kolay bir şekilde temizleyebilmektedir. Tabi yine kirlenmemesi için de bir kaç kolay önlem alınabilmektedir.

Beyaz Çanta Temizlenmesi

Çantanın temizliği yapıldığı kumaşa da bağlı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. Mesela deri bir beyaz çantada oluşan kirler krem yüzey temizleyicileri ile hafifçe ovularak kolay bir şekilde temizlenebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir durum vardır. Çantanın kesinlikle tel gibi sert bir cisimle ovulmaması gerekmektedir. Aksi halde deri aşınabilir ve zarar görebilir. Bu işlem en iyi sünger yardımı ile yapılmaktadır. Keten beyaz çantalar gelince çantanın yüzeyine tutunan kirlerin çıkarılması askından oldukça zordur. Ancak çanta ılık suyun içerisine bir miktar sirke ve sıvı leke çıkarıcı ekleyerek bekletildiğinde ertesi günde hafif bir şekilde ovalanarak lekelerinden arınabilmektedir. Sonuç ise tertemiz ve kar gibi olacaktır.

Beyaz Çantaların Kirlenmemesi İçin Yapılması Gerekenler

Bu basit yöntemler yapıldığı takdirde çantalar kolay kolay kirlenmeyecek ve temizlik derdi olmayacaktır. Deri gibi kumaşlara vazelin sürmek hem çantanın daha canlı görünmesini sağlar hem de kirlenmesini engeller. Keten gibi kumaş çantalara ise mum sürmek etkili bir yöntemdir. Öncelikle mum çantanın her tarafına sürülür ve iyice kumaşa işlemesi için saç kurutma makinesi ile ısı verilir. Bu şekilde çanta hem su geçirmez hem de kirlenmesi önlenmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Diz Ağrılarını İhmal Etmeyin başlıklı makalemizde diz ağrıları, diz ağrıları neye işarettir ve Diz Ağrılarını İhmal Etmeyin hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün