Yaşam

Trabzonspor’a Yeni Başkan Ahmet Ağaoğlu

Trabzonspor’un yönetim kurulunda bulunan Ahmet Ağaoğlu bu sefer şeytanın bacağını kırarak 870 oy ile rakiplerini geride bırakarak başkan koltuğuna oturdu. Trabzonspor’un yönetici başkanlığı görevinin yanında halihazırda Golf Federasyon Başkanlığını’ da yapmaktadır.

Ahmet Ağaoğlu Kimdir?

Trabzon doğumlu olan Ahmet Ağaoğlu 1979 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi “İTÜ” Denizcilik Fakültesinden mezun olmuştur. Geçmiş yıllarda Golf sporuna olan tutkusu ile 1996 yılında Klassis Golf Klübü’nde oynamaya başladı. 4 sene sonrasında 2000 yılında Türkiye Golf Federasyon Başkanlığı’na seçilen Ağaoğlu ülkede Golf Sporunun alt yapısının oturması için çok büyük oranda çaba göstermiştir.

4 Yılda 100 Golf Sahası

Başkanlığını yaptığı senelerde 2,5 milyar dolar turizm geliri hedefiyle başlattığı kampanyaya 4 yılda 100 Golf Sahası adını verdi. Ayrıca golf sporunun Anadolu’da yaygınlaşması için pek çok sayıda pilot okulda Golf Eğitimlerinin verilmesini sağladı.

Ahmet Ağaoğlu ile 70’den Binlere!

Başkanlığını yaptığı senelerde çok aktif bir rol oynayan Ağaoğlu öncülüğünde kurulan kurs ve verilen eğitimler sayesinde 2000 yılında 70 olan lisanslı sporcumuz, sadece 9 sene gibi kısa bir süre içinde yani 2009 yılında 5500 sayıya yükselmiştir.

İlk Golf Madalyamız!

2005 yılında oynanılan Akdeniz Oyunları’nda Erkek Milli takımımız Hamza Sayın ile ilk golf madalyasını ülkemize kazandırmıştı.

1993 senesinde Sadri Şener Başkanlığındaki Trabzonspor’da idarecilik yapan Ahmet Ağaoğlu 2000 yılından sonra Özkan Sümer zamanında başkan yardımcılığı rolünü üstlendi.

Bütün bunların yanında evli ve çocuk sahibi olan Ağaoğlu uzun yol gemi kaptanıdır.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi başlıklı makalemizde mercimek çorbası tarifi, Yemek Tarifleri ve yeşil mercimek çorbası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün