Oyun

LOL Sezon 11 Meta Support Karakter Tavsiyeleri

Support oyuncularının merak ettiği konulardan olan sezon 11 meta support karakterleri, özellikle hızlı bir şekilde lig atlamak isteyenleri ilgilendirmektedir. Sıklıkla dereceli (ranked) maçlar atan oyuncular metada yer alan karakterleri araştırmaktadır. Bunun nedeni oyunları büyük oranda kazanarak daha hızlı lig atlamaktır. 

Güncel sezon karakter tavsiyeleri support oyuncularının oyunun safhalarında pozisyon almalarının sağlanması açısından önemlidir. Diğer karakterler daha çok hasar/zırh dengesi gibi özelliklere bakarken, lolde en iyi support karakter oynamak isteyenler daha çok kitle kontrol ve takım içi hareketliliği yüksek kahramanları tercih etmektedir.

Lol sezon 11 support meta karakterleri
Lol sezon 11 support meta karakterleri

Sezon 11 Meta Support Hangileri

Sezon 11 meta support rolü için hasar odaklı karakterler yerine daha çok düşmanı yavaşlatan ve kendi saldırı gücü taşıyıcısına hareket alanı kazandıran karakterler tercih edilmektedir. Özellikle erken oyunda ileri geçmek oyunun kazandırılması için önemli olabilmektedir. Bu nedenle favori adc support ikilileri ile daha fazla kazanma şansı olmaktadır.

Sezon 11 En Çok Oynanan Support Karakterler

Sezon 11 ile en çok oynanan destek karakterleri de değişkenlik gösterdi. Özellikle dereceli sezonunu başlaması ve yeni eşya dengesinin sağlanması ile lol en iyi destek karakteri listesi tercihlere göre şekillendi. Buna göre oyuncular tarafından en çok oynanan support karakterleri daha çok rakip ADC üzerinde baskı kuran karakterlerden oluşmakta. 

 1. Lulu
 2. Leona
 3. Thresh
 4. Seraphine
 5. Alistar
 6. Maokai
 7. Yuumi
 8. Shaco
 9. Nami
 10. Galio

Sezon 11 Meta Support Tavsiyeleri

Sezon 11 Support rolü, takım oyununu benimsemiş destek oyuncuları için daha kolay oynanabilir bir konumdadır. Özellikle ani hasar patlamaları yerine takım oyuncusunun hasar verebilmesi için uygun komboları yapan kişilerin daha kolay lig atlaması mümkündür. 

Lol sezon 11
Lol sezon 11

Sezon 11 Support ADC İkilileri

Sezon 11 support adc en çok oynanan karakterleri özellikle ADC için Jhin ve Tristana olurken destek için Brand ve Leona olarak göze çarpmaktadır. En çok oynanan ikililer ise aşağıda yer almaktadır.

 1. Taric & Jhin
 2. Galio & Tristana
 3. Seraphine & Tristana
 4. Seraphine & Senna
 5. Brand & Tristana
 6. Leona & Senna
 7. Bard & Jhin
 8. Swain & Jhin
 9. Shaco & Miss Fortune
 10. Brand & Vayne

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.