Mobil

PTT Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yerli WhatsApp olarak lanse edilen PTT Messenger uygulaması geride bıraktığımız günlerde gün yüzüne çıktı. Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekat Merkeziyle canlı olarak bağlantı kurmak için milli uygulamamız olan PTT Messenger’ı kullandı. Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısında Korgeneral Temel’e milli mesajlaşma uygulaması hakkında bilgiler verdi. PTT Messenger uygulaması sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer edindi. Peki ya PTT Messenger Nedir? PTT Messenger Nasıl Kullanılır?

PTT Messenger Nedir?

PTT Messenger uygulaması geliştirilme aşamasında açık kaynak kodlar kullanılmasının yanı sıra bu uygulamanın bütün geliştirme hakları PTT A.Ş olduğu belirtildi.

PTT Messenger, dünya çapında güvenliği kanıtlanmış olan teknoloji ve metodolojiler kullanılarak geliştirilmiş milli mesajlaşma uygulamasıdır. Farklı özellikler için ayrı ayrı uygulamalar aramak yerine PTT Messenger, kaynak kullanımı optimize edilerek kullanıcıların birden çok fonksiyonu kolayca bir arada kullanabilmeleri sağlanmıştır. Milli yazışma uygulamamız olan PTT Messenger güvenli olarak kurumsal mesajlaşmalar yapmak için kullanılabilir. Kullanıcılara sadece yazılı olarak değil görüntülü olarak da görüşme yapma imkanı sunan PTT Messenger üst seviye güvenlik teknolojilerini kullanmakta. Ayrıca bu uygulama medya ve dosya göndermek veya lokasyon bilgisi paylaşmak için de kullanılabilecek. Uygulama milli bulut sistemlerinde veya kurumlarda barındırılabilecek.

Milli mesajlaşma uygulamamızın dünya çapında milyonlarca birey tarafından kullanılan görüntülü ve yazılı mesajlaşmak için kullanılan WhatsApp’ rakip olması düşünülüyor. Güvenli ve milli kurumsal mesajlaşma uygulaması olarak kullanılacak PTT Messenger, bilgi güvenliğini sağlamak için milli bir çözüm olduğundan dolayı güvenli iletişim için dışa bağımlılığın önüne geçmesi düşünülüyor.

PTT Messenger APK

PTT Messenger APK dosyasının daha piyasaya çıkmadığını belirten resmi açıklamada internet üzerinde yer alan PTT Messenger isimli dosyaların PTT A.Ş’nin kurumsal mesajlaşma çözümüyle hiçbir ilgisinin olmadığının üzerinde durdu. Bu bilgilerin haricinde herhangi bir detaylı bilgi bulunmuyor. Bu uygulama henüz Google Play Store veya App Store üzerinden indirilmemektedir. Kişisel bilgilerinizin 3. Şahıslar tarafından ele geçirilmesinin önüne geçmek için internet üzerinde bulunan PTT Messenger ile aynı isimde olan uygulamaları indirmeyiniz. Bu uygulama hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için aşağıdaki güvenli bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.