Oyun

They Are Billions İncelemesi

They Are Billions isminden de anlaşılacağı gibi milyarlarca zombi. Bir adet ana üsle başladığınız oyunda dalga dalga gelen zombilerden korunmak ve bir sonraki dalgaya hazırlanmak zorundasınız. Her dalga bir öncekinden daha zorlu ve daha sinir bozucu olacağını unutmayın.

They Are Billions Konusu Nedir?

Zombilerin ana konuyu oluşturduğu oyunumuzda kendi belirlediğiniz güne kadar gelen dalgaları atlatıp şehrinizi daha da kuvvetlendirmek. Asıl amacımız klasik olarak hayatta kalmak. Farklı olan ise bunu kişisel olarak değil de bütün şehir olarak yapmalısınız.

Daha önceden Rebuild oyununu oynadıysanız They Are Billions oyununa pek yabancılık çekmeyeceksinizdir. Aynı zamanda Cossacks oyununa da biraz benzemekte çünkü asker üretebilme sayınız ne kadar eviniz olduğuna bağlı. Alışılmış strateji oyunları gibi sınırlanmış bir popülasyon bulunmamakta.

Oyun Ne Kadar Sürüyor?

Belirli bir saat ya da süre vermek pek mümkün değil çünkü oyuna ilk başladığınız bölge, etrafınızdaki kaynak yoğunluğu, çevrenizdeki köy sayıları ve üssünüze olan yakınlığı gibi birçok kısas zorluğu etkileyen aynı zamanda süreyi de uzatıp azaltabilen etkenler arasında.

Ne Nedir? Kim Ne Yapar?

Bu başlık altında binalardan, birimlerden ve zombi tiplerinden bahsedelim. Çok sayıda bina çeşidi var. Başlangıçta yaptığınız evden tutun daha iyi binalar araştırmak için kurduğunuz evlere kadar ve bu araştırma binalarının içerisinde daha farklı ve çok sayıda bulunan binalar. Biraz oynadığınız zaman binaları ve ne işe yaradıklarını anlıyorsunuz. Gelelim birim çeşitlerine. Kısa vadede 20 okçu ürettiğiniz zaman bunları bir yere saldırmalarını emrettiğinizde haritayı bir yere kadar kolay şekilde temizleyebiliyorlar. Daha ileri gitmek isterseniz Keskin Nişancı gibi daha pahalı ve komplike birimlere ihtiyacınız olacak. Kısa vadede Okçu, Orta vadede Keskin Nişancı ve Silahlı Askerler, Uzun vadede ise Keskin Nişancıları destekleyen komplike asker birimlerine ihtiyacınız var. Bu komplike asker birimleri neler diye soracak olursanız şöyle ki… 3 çeşit özel askerimiz var.

Lucifer
Lucifer

Ejderha Lucifer:

Elinde bir lav silahı ile yargı dağıtan abimiz. Eğer bu birimi kullanacaksanız çevresine size ait birim ya da binanın olmamasına özen gösterin yoksa zombi yakayım derken kendi askerlerinizi de ızgara yapabilirisiniz.

 

Titan
Titan

Robot Titan:

Çılgın bir adam düşünün ve bu adamın robot sürdüğünü. Daha çok alan değil de kişi odaklı hasar atmakta fakat arada sırada roket fırlatmıyor da değil. Can ve hasar değeri yüksek olan bu abimiz biraz pahalı bir ünite.

 

 

Thanatos
Thanatos

Roketatar Thanatos:

Bizdeki Ramazan’ın yabancı versiyonu. Elinde roketatar ile yüksek bir hasar ile alan olarak vuruyor ve can yakıyor.

 

 

Gelelim zombilere. Tabi ki tek tip zombi yok, tek tip asker olmadığı gibi. Normal zombileri bir kenara bırakalım birkaç özel zombi var.

Cadı
Cadı

Cadı Kadın:

Left 4 Dead oynadıysanız asla karışmamanız gereken bir zombi türüdür. Çok hızlı ve çok yüksek hasara sahip bir zombi türü. Keskin Nişancılar ise bu zombinin zayıf noktası.

 

Venom
Venom

Venom Zombiler:

İsminden de anlayabileceğiniz üzere menzilli zombi türüdür. Zehir atarak uzak mesafeden birimlerinize ve yapılarınıza zarar vermektedir. Dikkat etmeniz gereken bir zombi türü eğer üs içerisine sızarsa farkına varana kadar her şeyinizi kaybetmenize neden olabilir.

 

Tank
Tank

Tank Zombiler:

Ağır hasarı üstünde tutan zombilerdir. Genellikle dalgalarda arkadan gelirler ve zayıflamış savunmanıza öldürücü darbeyi vururlar.

 

 

Zoru seviyorsanız bir daha düşünün. They Are Billions “Zor” algınızı değiştirmeye geliyor. Size bir tavsiye. Üssünüze tek bir zombinin sızması üssünüzün yerle bir olmasına yol açabilir. Bu yüzden dört bir yanınızı duvarla ve devriye askerlerle donatmalısınız.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.